Domácí

Města pomáhají exklientům společnosti Bohemia Energy. Liberec jim odloží nájemné

Liberec je dalším městem, které pomůže bývalým klientům společnosti Bohemia Energy. Zatímco Mladá Boleslav minulý týden uvolnila šest milionů korun na bezúročné půjčky, Liberec lidem v nouzi pomůže odkladem nájemného.

Ve stotisícovém Liberci se to může týkat až 1 200 rodin z městských bytů. Pomoc je pro nájemníky, kteří byli klienty Bohemia Energy a kteří jsou ve finančních problémech.

"Mají dvě možnosti. Buď si zcela odložit splátky nájemného za prosinec, leden a únor, nebo si to nájemné rozložit do libovolných splátek tak, aby byli schopni tu mimořádně tíživou situaci, která je teď postihla před Vánocemi, nějakým způsobem zvládnout," vysvětlil náměstek libereckého primátora Ivan Langr (SLK).

Související obsah

Nabídka liberecké radnice platí až do konce srpna příštího roku. "To je rozhodně dobře. Jak to mají zvládnout?" myslí si jeden z oslovených lidí.

Mladoboleslavská radnice zase nabídla pomoc lidem formou bezúročných půjček. "Máme takový odhad, že by to mohlo být až 3 000 domácností. Z toho předpokládáme, že zhruba 600 rodin by mohlo dosáhnout na tu půjčku," uvedl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS).

Třeba paní Hájkové by se taková pomoc bývala hodila. Před třemi týdny si kvůli krachu Bohemia Energy musela půjčit 60 tisíc korun a teď to splácí i s úroky. "Abych nebyla dlužník," uvedla Hájková.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz