Zahraničí

Královně Alžbětě II. zfialověly ruce. Lékař vysvětlil, o co jde

V poslední době trápí královnu Alžbětu II. její zdraví. Přestože se podle prince Charlese panovnici daří dobře, lidi vystrašily fotografie ze středeční audience generála Nicka Cartera na hradě Windsor. Britská hlava státu na nich má totiž úplně fialové ruce.

Kvůli potížím se zády musela panovnice Alžběta II. odložit v neděli svůj návrat ke královským povinnostem. Na konci října dokonce strávila poprvé po devíti letech noc v nemocnici z důvodu vyšetření. Obavu, že se její zdravotní stav nelepší, nyní rozvířily fotografie ze středeční audience na hradě Windsor.

Královna tam přijala generála Nicka Cartera. Mnozí si však na snímcích všimli, že má Alžběta naprosto fialové ruce, upozornil portál Mirror.

Související obsah

"Může to být Raynaudův fenoném nebo jen opravdu studené ruce. Ta fialová je způsobena odkysličenou krví," vysvětlil lékař Jay Verma. Raynaudův fenomém je zúžení krevních cév ve stresu nebo chladu a je přirozenou reakcí těla, což může právě za ono zbarvení kůže.

Podle doktora mohou být její fialové ruce také důsledkem problémů s krevním oběhem, důvodem může být i křehká kůže, odhalené žilky nebo prosakování krve do tkáně pod kůží. Podle prince Charlese se však královně daří dobře. "Je v pořádku," řekl princ. "Když je vám 95 let, není to tak jednoduché, jako to bývalo kdysi. Je to dost těžké už ve 73," dodal.

Královna Alžběta má za sebou velmi náročný rok. Na jaře totiž přišla o svého manžela, prince Philipa. Přitom už v sobotu uplyne 74 let od jejich sňatku. Bude to poprvé, co si panovnice připomene toto výročí sama.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz