Zahraničí

Královna Alžběta už nemá sílu. Její pravomoci si rozebralo sedm příbuzných

Královna Alžběta už nemá sílu. Její pravomoci si rozebralo sedm příbuzných
Královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

Pracovní pauza královny Alžběty II. kvůli zdravotním potížím se protáhne. Pravomoci 95leté vladařky postupně přebírají přední členové královské rodiny. A jsou připravení je zastávat přinejmenším do jara.

Princ Charles, vévodkyně Camilla, princ William, vévodkyně Kate, princezna Anna, princ Edward a vévodkyně Sophie. Hned po královně Alžbětě II. nejvýše postavení britští šlechticové přebírají část vladařčiných povinností.

Upozornil na to portál Mirror s tím, že Alžběta teď potřebuje delší rekonvalescenci. V posledních týdnech ji trápí zejména silné bolesti zad. Vynechala kvůli tomu už několik oficiálních akcí, o víkendu nedorazila třeba na pietu k uctění vojáků padlých ve světových válkách.

Královniným zástupcům se v Buckinghamském paláci přezdívá "skvělá sedmička". Jsou připravení plnit za ni veškeré úkoly, dokud to bude potřeba.

Související obsah

​"Přední členové královské rodiny bez okolků souhlasili s tím, že budou královně kdykoliv k dispozici a s čímkoliv jí pomohou," uvedl zdroj z paláce.

Královna musela 20. října strávit noc v nemocnici, poprvé po devíti letech. Lékaři se domnívají, že by měla svoje aktivity seškrtat na minimum a odpočívat alespoň do jara. Nejspíš je ale neposlechne, 6. února 2022 totiž uplyne 70 let od jejího nástupu na trůn a oslavy si jistě nebude chtít nechat ujít.

Podívejte se na reportáž TV Nova o zdravotních problémech královny:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz