Domácí

Žena porodila přímo na ulici. Pomáhal jí student zdravotnického oboru

Žena porodila přímo na ulici. Pomáhal jí student zdravotnického oboru
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

V Ivanovicích na Hané porodila žena na ulici. V nočních hodinách volala o pomoc, což slyšel osmnáctiletý student a vyběhl ven. U porodu asistoval, než přijeli zdravotníci. Ti si však už převzali narozeného chlapečka.

Lukáš Procházka (18) je student 4. ročníku oboru Zdravotnický asistent na Gymnáziu a Střední odborné škole zdravotnické a ekonomické ve Vyškově. V pozdních nočních hodinách slyšel křik a volání o pomoc těhotné ženy. Ta šla na čerstvý vzduch se svým přítelem, protože se jí udělalo nevolno. Informovalo o tom na svém webu Město Vyškov.

"Vyběhl jsem na ulici, kde jsem našel ženu, která potřebovala nejen zavolat záchrannou službu, ale také pomoc při překotném porodu," popsal Lukáš.

Porod byl spontánní, což znamená, že se doba do narození miminka nepočítá na hodiny ale na desítky minut. Student na místě asistoval až do příjezdu zdravotníků, kteří si už však převzali narozeného Michálka.  

Související obsah

"U komplikovaného porodu, který byl navíc předčasný, jsem podle pokynů dispečerky zdravotnické záchranné služby asistoval až do příjezdu profesionálů," vysvětlil student.

Žena navíc porodila koncem pánevním, takže šlo dítě napřed zadní částí místo hlavy. "A aby toho nebylo málo, hlavičku měl chlapec omotanou pupeční šňůrou," popsal Lukáš náročný porod.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz