Zahraničí

Zemřel slavný americký herec, zářil v Mentalistovi i filmech o Santa Clausovi

Zemřel slavný americký herec, zářil v Mentalistovi i filmech o Santa Clausovi
Zdroj: Profimedia

Po desetileté bitvě s Parkinsonovou chorobou zemřel americký herec Art LaFleur. Bylo mu 78 let. Proslavila ho role Babea Rutha v baseballové komedii Plácek, pamatovat si ho můžete i z detektivního seriálu Mentalista nebo komedií o Santa Clausovi.

Art LaFleur dlouholetý boj se zákeřnou chorobou prohrál ve středu. Jeho manželka smutnou zprávu fanouškům oznámila v sobotu, upozornil americký portál TMZ.

Oblíbený herec zemřel doma v obklopení rodiny. Přestože byl odkázaný na péči druhých a věděl, že konec se blíží, nepřestával prý vtipkovat. Svým nejbližším chtěl i těsně před svou smrtí kouzlit úsměvy na tvářích.

Související obsah

Kromě Plácku si zahrál i v další komedii o baseballu Hřiště snů, kde dělal parťáka Kevinu Costnerovi. Fanoušci seriálu Mentalista si mohou LaFleura pamatovat z epizody Rudí býci, zazářil v ní v roli detektiva Louise Earlena. V trojdílné sérii komedií o Santa Clausovi ztvárnil postavu Tootha Fairyho.

Herectví se začal věnovat až jako 31letý, když se v roce 1975 přestěhoval z Chicaga do Los Angeles. Podle manželky byl štědrý a nesobecký, a přestože mu záleželo na kariéře, na prvním místě měl vždy rodinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz