Zajímavosti

Královna dává všem stejný vánoční dárek. Chodí pro ně do supermarketu

Královna dává všem stejný vánoční dárek. Chodí pro ně do supermarketu
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. je proslulá svým lpěním na tradicích. A jinak to nemá ani s těmi vánočními. Všechen její personál jako každý rok dostane stejný vánoční dárek. Britská vladařka je nechává nakoupit v Tesku.

Kromě svých blízkých nezapomíná královna Alžběta II. o svátcích ani na svoje zaměstnance. Ti se každoročně mohou těšit na stejný dárek. Pod stromečkem si vždy rozbalí vánoční pudink, upozornil portál The Sun.

Přibližně 1 500 balení sladké pochoutky nechává Alžběta nakoupit v obyčejném supermarketu. Jeden chlazený dezert vyjde na šest liber, v přepočtu zhruba 180 korun. Obdarování personálu tak královnu vychází na více než 270 tisíc korun.

"Všichni zaměstnanci dostanou od královny vánoční dárek. Její Veličenstvo dárky některým z nich předá osobně v Buckinghamském paláci a na hradu Windsor," oznámila královská rodina na svém webu.

Související obsah

Po rozbalení balíčku personál najde nejenom pudink, ale i vánoční přání podepsané královnou. Tradici zavedl už její dědeček král Jiří V. Loni ji musela Alžběta kvůli koronavirové pandemii s těžkým srdcem přerušit, letos už si ji ale vzít nenechala.

"Těm, kteří se nesetkají s královnou osobně, předají pudinky nadřízení, přijdou jim poštou nebo je doručí policie Buckinghamského paláce," stojí rovněž v prohlášení rodiny.

Královnu Alžbětu trápily zdravotní problémy. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz