Zajímavosti

Královna dává všem stejný vánoční dárek. Chodí pro ně do supermarketu

Královna dává všem stejný vánoční dárek. Chodí pro ně do supermarketu
Královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. je proslulá svým lpěním na tradicích. A jinak to nemá ani s těmi vánočními. Všechen její personál jako každý rok dostane stejný vánoční dárek. Britská vladařka je nechává nakoupit v Tesku.

Kromě svých blízkých nezapomíná královna Alžběta II. o svátcích ani na svoje zaměstnance. Ti se každoročně mohou těšit na stejný dárek. Pod stromečkem si vždy rozbalí vánoční pudink, upozornil portál The Sun.

Přibližně 1 500 balení sladké pochoutky nechává Alžběta nakoupit v obyčejném supermarketu. Jeden chlazený dezert vyjde na šest liber, v přepočtu zhruba 180 korun. Obdarování personálu tak královnu vychází na více než 270 tisíc korun.

"Všichni zaměstnanci dostanou od královny vánoční dárek. Její Veličenstvo dárky některým z nich předá osobně v Buckinghamském paláci a na hradu Windsor," oznámila královská rodina na svém webu.

Související obsah

Po rozbalení balíčku personál najde nejenom pudink, ale i vánoční přání podepsané královnou. Tradici zavedl už její dědeček král Jiří V. Loni ji musela Alžběta kvůli koronavirové pandemii s těžkým srdcem přerušit, letos už si ji ale vzít nenechala.

"Těm, kteří se nesetkají s královnou osobně, předají pudinky nadřízení, přijdou jim poštou nebo je doručí policie Buckinghamského paláce," stojí rovněž v prohlášení rodiny.

Královnu Alžbětu trápily zdravotní problémy. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz