Zahraničí

Policisté v Oregonu zabavili při razii marihuanu za 500 milionů dolarů

Policisté v Oregonu zabavili při razii marihuanu za 500 milionů dolarů
Zdroj: Mediafax

Příslušníkům oregonské státní policie se v minulém týdnu podařil kapitální úlovek. Během několikadenní operace v lokalitě White City se jim podle střízlivých odhadů pracovníků Sekce pro potírání drog (DES) podařilo zabavit více než 225 tun nelegální zpracované marihuany a střelné zbraně.

Zajištění "epického množství marihuany" oznámila v sobotu oregonská policie v tiskové zprávě, podle které razie odstartovala ve čtvrtek 18. listopadu, kdy tým policejních specialistů vydal příkaz k prohlídce pěti průmyslových skladů ve White City.

Při následném zásahu našli policisté v halách více než 100 lidí. Část z nich tvořili migranti, kteří zde živořili ve špatných podmínkách bez tekoucí vody. Kromě zbraní a ilegálních pracovníků detektivové objevili dosud nevídané množství marihuany, jejíž hmotnost odhadli minimálně na 500 000 liber, což je v přepočtu více než 225 tun.

Související obsah

​Oregonští policisté uvedli, že pouliční cena zajištěné drogy je odhadována na astronomických 500 milionů dolarů. White City je malá komunita v kraji Jackson poblíž kalifornské státní hranice. Šerif okresu Jackson Nathan Sickler začátkem tohoto týdne řekl zákonodárcům, že kriminalita spojená s tisíci nelegálními marihuanovými farmami, které se letos objevily v jižním Oregonu, je obrovská.

"Měli jsme pobodání, loupeže, krádeže, vloupání, vraždy, sexuální zločiny, nehody motorových vozidel, vše související s přílivem marihuany a konopí v našem údolí," řekl Sickler, když v úterý vypovídal před výborem oregonského zákonodárného sboru ve snaze požádat o pomoc při zastavení šíření nelegálních pěstebních míst v regionu.

Tamní policie uvedla, že vyšetřování ve skladech White City bude pravděpodobně trvat ještě několik týdnů.

 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz