Zajímavosti

Dojemné vyznání: Katka Žbirková zveřejnila soukromý dopis od Mekyho

Dojemné vyznání: Katka Žbirková zveřejnila soukromý dopis od Mekyho
Miro Žbirka s manželkou Zdroj: profimedia.cz

Přes 30 let tvořili nerozlučnou dvojici. Odchod Mira Žbirky na věčný odpočinek nejvíc bolí jeho manželku Katku. S milovaným manželem se loučí po svém, v den posledního rozloučení zveřejnila jeden z romantických dopisů, které jí posílal.

Vzájemná láska z Mekyho a Katky Žbirkových doslova vyzařovala. Prožili spolu přes tři dekády. Usměvavá blondýnka o svou životní lásku navždy přišla 10. listopadu. Bolest v srdci se snaží zmírnit vzpomínkami.

Fanouškům ukázala dopis od Mira, v němž jí vyznává lásku. "Milá Katko! Opět jsme zase po letech v Karlových Varech. Dovol mi, abych ti při této příležitosti napsal toto: Mám tě rád. Ľúbim ťa. Milujem ťa. I love you," stojí v zamilovaném psaníčku. Meky byl romantik nejenom ve svých písničkách, ale očividně i v soukromí.

Související obsah

Nejbližší se s legendárním zpěvákem rozloučili v pátek ve strašnickém krematoriu. Příznivci mohli obřad kvůli proticovidovým opatřením sledovat venku na velkoplošných obrazovkách. Mezi smutečními hosty nechyběla ani slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Katka se s Mekym seznámila v 80. letech, když jí bylo 18 let a psala do školního časopisu. Chtěla s ním udělat rozhovor a přišla za ním do šatny, zrovna když se převlékal a kalhoty měl prý dole. Na interview se domluvili, nikdy však nakonec nevzniklo. Začali spolu chodit a po dvou letech už byli svoji. Mají spolu dceru Lindu a syna Davida.

Zdroj: archiv Katky Žbirkové

​Podívejte se na reportáž TV Nova z Mekyho posledního rozloučení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz