Zajímavosti

K demenci přispívá i špatná strava. Jednomu nápoji se vyhněte

K demenci přispívá i špatná strava. Jednomu nápoji se vyhněte
Zdroj: Thinkstockphotos

Špatná strava je jednou z příčin demence. Velmi škodí například nápoje slazené cukrem. Kvůli těm mozek rychleji stárne. Pokud pijete sladké nápoje dvakrát denně, váš mozek zestárne asi o 11 let.

V příštích 30 letech má prudce narůst počet lidí s demencí. To ale neznamená, že se zákeřné nemoci nedá vyhnout. Velmi totiž pomáhá zdravě se stravovat. Některým potravinám by se měli lidé naopak vyhnout. To se týká například i cukrem slazených nápojů, napsal portál express.co.uk.

Demence vzniká, když spolu neurony v lidském mozku přestávají zvládat komunikovat. Právě k tomuto poškození přispívají i některé potraviny.

Například vlivem sladkých nápojů může, pokud vypijete dvě sklenice za den, podle vědců mozek zestárnout o 11 let. Rafinovaný cukr zároveň způsobuje obezitu a různé nemoci srdce.

Související obsah

Sladké nápoje dokážou zahnat hlad. Jsou totiž plné kalorií. Zároveň ale poškozují frontální okohybné pole mozku. To se v důsledku pití těchto nápojů zmenšuje.

Podle výzkumu Asociace Alzheimerovy nemoci zároveň přispívá pití slazených nápojů ke stárnutí mozku. Lidem se tedy může zhoršovat paměť.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz