Domácí

Ztracený stahuje starší píseň. Lidé v textu viděli omlouvání znásilnění

Ztracený stahuje starší píseň. Lidé v textu viděli omlouvání znásilnění
Snídaně s Novou - Marek Ztracený Zdroj: TV Nova

Na zpěváka Marka Ztraceného se po jeho vítězství v Českém slavíkovi snesla kritika kvůli několik let staré písni Stává se to i v lepších rodinách. Na paškál si ji vzali diskutující na sociálních sítích. Zpěvákovi vyčítají, že v písni omlouvá znásilnění. Marek Ztracený uvedl, že znásilnění naprosto odsuzuje. Píseň se ale rozhodl stáhnout ze streamovacích služeb. Uznal, že zpětně mu text nepřipadá vhodný.

"Významně vedle tebe ležím. Přece se nevzdám tak lehce. Žena touží po milování, i když tvrdí, že zrovna nechce," zpívá zpěvák Marek Ztracený ve své písni Stává se to i v lepších rodinách. Poté, co vyhrál v pátek absolutního Slavíka, se začal text probírat na sociálních sítích. Podle některých totiž omlouvá znásilnění.

"To takhle Marek Ztracený chtěl složit vtipnou písničku o tom, jak jde chlap na deset piv, ale nějak si jich asi sám Marek dal deset a složil omylem písničku o rape culture (kultuře znásilnění)," napsala v sobotu na twitter Johana Nejedlová z organizace Konsent, která se znásilněním zabývá.

"Fujky. Asi to má být zábavná píseň o nočních opileckých návratech, ale je to nechutná normalizace alkoholismu a rape culture," napsala například jedna z uživatelek. "Přestaňte všichni být tak přehnaně citliví a hledat za vším něco, co tam absolutně není," namítla ale další.

Související obsah

"Naprosto odsuzuji znásilnění v jakékoliv podobě a jsem připravený podpořit jakýkoliv projekt, který se touto problematikou zabývá. Jako empatický člověk si uvědomuji, že text pro někoho, kdo takto traumatizující zážitek má, může vyznít nevhodně a píseň stáhnu ze všech streamovacích služeb. Text vytržený z kontextu bez hudby vyznívá s odstupem i pro mě nevhodně," uvedl pro TN.cz zpěvák.

Zároveň se zpěvák chce s Nejedlovou setkat. "Dohodli jsme se, že se potkáme, abychom se pobavili o tom, co může udělat pro to, aby sexuálního násilí ubylo," napsala Nejedlová na twitteru v neděli.

Zpěvák se ale také pozastavil nad tím, že píseň z roku 2015 začala lidem vadit až po jeho úspěchu v Českém slavíkovi.

"Píseň na koncertech nehrajeme a vlastně jsem zapomněl, že ji mám. Nic to nemění na výše popsaném a píseň postupně ze všech streamovacích služeb stahujeme," řekl Ztracený.

 "Jsem milující partner, otec i syn. Věnuji se charitativním projektům a podporuji je, jak mi jen čas dovolí. Například – rakovina prsu, onkologicky nemocné děti, spolupracuji s policií v rámci Pomněnkového dne atd. A také stejně naprosto odsuzuji znásilnění jakéhokoliv typu," dodal zpěvák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz