Naše Česko

Češi drží při sobě. Potravinová sbírka vynesla 410 tun zboží pro potřebné

Češi drží při sobě. Potravinová sbírka vynesla 410 tun zboží pro potřebné
Zdroj: Albert

Do podzimní celonárodní sbírky potravin se zapojilo rekordních 1318 prodejen. A solidarita Čechů tak měla možnost se projevit naplno. Sbírka vynesla celkem 410 tun zboží pro potřebné, z toho 357 tun potravin.

Druhý nejlepší výsledek v historii sbírky. V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se totiž podařilo vybrat 357 tun potravin, z nichž lze připravit až 714 000 porcí jídla. Zákazníci obchodních řetězců přispěli i 53 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. 

I přes komplikovanou situaci způsobenou pandemií koronaviru se lidé rozhodli pomáhat. V průběhu soboty mohli darovat nejen trvanlivé potraviny, ale i základní drogerii, a to přímo v obchodech. Do sbírky se zapojilo několik obchodních řetězců, jedním z nich byl například Albert, v jehož pobočkách zákazníci přispěli téměř 60 tunami.

Související obsah

​"Rádi bychom poděkovali všem zákazníkům za účast na potravinové sbírce a také za to, že jim pomoc potřebným není lhostejná. Velký dík patří také našim zaměstnancům, potravinovým bankám, dobrovolníkům a dalším partnerům sbírky. Jsem také rád, že naše prodejny letos darují rovný milion porcí potravin, čerstvého i trvanlivého zboží, a potravinový dar tak pomůže skutečně po celém Česku," řekl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Nejvíce produktů darovali zákazníci obchodního řetězce Albert v nákupním centru v Čestlicích. Albert také daruje potraviny a kromě celoroční pomoci ve formě neprodaných potravin daruje v předvánočním období přímo z distribučních center milion porcí čerstvých a trvanlivých potravin. 

Související obsah

​"Česko se stále potýká s koronavirovou krizí a bohužel to není krize jediná. Počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, v posledních dvou letech výrazně roste," vysvětlila Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank. Mnoho lidí přišlo o zaměstnání i úspory, což podle ní vyvolává nedostatek peněz, které by pokryly aspoň nejnutnější životní potřeby.

Kdo nestihl darovat v sobotu, má stále ještě déle než týden možnost darovat v on-line obchodech, jako Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.cz. Další sbírky se budou pořádat i v období Vánoc. Protože vánoční tabule plná jídla není pro každého samozřejmostí, organizuje například Albert 4. a 5. prosince ve svých prodejnách vánoční potravinovou sbírku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz