Domácí

Zrůda pověsila tašku s koťátky na plot. Zachránili je školáci

Zrůda pověsila tašku s koťátky na plot. Zachránili je školáci
Zdroj: MP Brno

Smrt čekala na trojici koťátek v igelitové tašce, kterou nějaký necita pověsil v pondělí na plot v Brně. Roztomilé tvorečky zachránily děti z jedné z brněnských mateřinek.

Brněnští strážníci vyrazili v pondělí kolem poledne do Králova Pole. Zavolala je učitelka jedné z brněnských školek k otřesnému nálezu. Když byla s dětmi na procházce, objevila tři malá koťátka.

Pestrobarevná, asi dvouměsíční mláďata někdo pověsil v igelitce na plot, zřejmě aby tam pošla. Když na místo dorazili strážníci, začali o chundelaté mrňousky hned pečovat.

Související obsah

​"Jeden ze strážníků vzal svoji šálu a ve služebním autě jim udělal improvizovaný pelíšek, aby třesoucím se zvířátkům co nejvíc zpříjemnil čekání na odchytáře městské policie. Ten si koťátka zanedlouho převzal a odvezl je do útulku brněnských strážníků, kde dostanou potřebnou péči," popsal mluvčí strážníků Pavel Šoba. Zatím není jasné, kdo koťátka na plot zavěsil.

Podívejte se na snímky nalezených koťátek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz