Zahraničí

Tereza H. je na svobodě. Zatím se ale skrývá na tajném místě

Informační embargo a podle všeho i přísná bezpečnostní opatření teď panují kolem Češky Terezy Hlůškové. V sobotu po téměř čtyřech letech opustila vězení v Pákistánu. Odpykávala si tam trest za pašování drog. Kde přesně mladá žena aktuálně je, ví jen několik zasvěcených. Podle bezpečnostního experta je to pochopitelné.

Jak vypadá Tereza Hlůšková teď a kde vlastně je, vědí jen její nejbližší. Od jejího sobotního propuštění se neobjevil jediný záběr ani fotka. "Dá se předpokládat, že ta opatření jsou nutná, protože se jí taky může chtít někdo pomstít," vysvětlil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Terezu si vzali do péče čeští diplomaté. Nejspíš dostala i policejní ochranu. Svědčila proti jedné z nejmocnějších drogových mafií, která působí nejen v Pákistánu. Je opravdu lepší, aby nebyly vysloveny žádné podrobnosti.

Související obsah

A to včetně návratu do České republiky. Ten je utajený i kvůli přání rodiny. Na své cestě domů musí Tereza Hlůšková minimálně jednou přestoupit. Česká republika nemá s Pákistánem přímé letecké spojení.

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci na letišti v Láhauru v lednu 2018 s devíti kilogramy heroinu v kufru. I přes tvrzení, že o drogách nevěděla, dostala osm let vězení. Letos 1. listopadu ji ale soud osvobodil. Nový advokát prý dokázal, že s důkazy mohl někdo manipulovat.

"Musí být šťastná, určitě se jí ulevilo," myslí si advokát Saif ul Malúk. Teď se objevil spor o to, kdo má na propuštění Češky vlastně zásluhu.

"Propuštění Terezy H. z pákistánského vězení je další obrovský úspěch české diplomacie a tajných služeb." Na text europoslance Tomáše Zdechovského ostře reagoval právě Terezin advokát.

Související obsah

"Takováto tvrzení vynesená poslancem představují pohrdání soudem a mohou být potrestána až šesti měsíci vězení," ohradil se právník. "Já si myslím, že to nebyla práce jednoho nebo dvou lidí. Ale byla to práce mnoha lidí," uvedl Zdechovský.

Bezpečnostní expert říká, že diplomacie roli sehrát mohla. Terezin případ by podle něj každopádně měl sloužit jako varování. "Ty dívky i ti muži, kteří by ji chtěli následovat, by měli být opatrní. A měli by si říct, že Tereza měla velké štěstí," uvedl.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz