Zahraničí

Na bulharské dálnici vzplál autobus, nejméně 45 mrtvých včetně 12 dětí

Nejméně 45 lidí zahynulo v úterý ráno na dálnici v Bulharsku poté, co autobus mířící do Severní Makedonie zachvátily plameny. Podle úřadů je mezi oběťmi také 12 dětí.

V dálkovém autobuse ze Severní Makedonie cestovalo podle úřadu 52 lidí. Sedmi lidem se podařilo z hořícího autobusu dostat ven, záchranáři je následně s popáleninami převezli do nemocnice, informuje televize bTV.

V plamenech bohužel zahynulo zbylých 45 cestujících, a to včetně řidiče. Podle úřadů je mezi oběťmi také 12 dětí. "V autobuse cestovalo celkem 12 dětí, včetně dvou dvojčat. Všechny zemřely," řekl šéf vyšetřovatelů Borislav Sarafov.

Související obsah

​Tragédie se stala ve dvě hodiny v noci zhruba 45 kilometrů od Sofie. "Autobus zničehonic začal hořet a havaroval, nebo nejdříve havaroval a poté začal hořet," uvedl mluvčí bulharského ministerstva vnitra Nikolaj Nikolov s tím, že příčina tragédie zatím není známá.

Ministr zahraničí Severní Makedonie Bujar Osmani řekl, že se autobus vracel do Skopje z víkendové dovolené v tureckém Istanbulu. Autobus měl být součástí čtyřčlenného konvoje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz