Zahraničí

Při výbuchu v továrně u Bělehradu zemřeli dva lidé. 16 lidí se zranilo

V továrně na munici v srbské obci Leštane u Bělehradu došlo k masivní explozi, která si podle tamních médií vyžádala nejméně dva lidské životy a 16 zraněných. Oběťmi mají být dělníci, kteří v areálu pracovali.

Výbuch měl nastat podle srbského zpravodajského webu nova.rs krátce po 14. hodině v továrně na munici v obci Leštane, která je satelitem Bělehradu.

Podle tamních obyvatel mělo po první explozi nastat několik dalších slabších výbuchů. Sociální sítě se záhy zaplnily fotografiemi a videi, která zachycují mohutná oblaka bílého kouře směřujícího vysoko k nebi.

Informace o zraněných se rychle mění. Televize RTS krátce po události uvedla, že se zranilo pět lidí, z nichž tři skončili na jednotce intenzivní péče s popáleninami v neznámém rozsahu.

Související obsah

​Podle neoficiálních informací nova.rs ale počet zraněných stoupl na 16. O život měli přijít nejméně dva lidé.

Místo hlídají policisté, kteří vzhledem k hrozícím dalším výbuchům brání lidem, aby se přiblížili k areálu továrny. Shromáždily se u ní rodiny dělníků, které chtějí zjistit, jak jsou na tom jejich příbuzní.

Nejedná se o první explozi v továrně EDePro, která u Bělehradu stojí již od 80. let. V minulosti v areálu došlo k několika identickým nehodám.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz