Domácí

Tragická srážka auta s náklaďákem. Řidička při předjíždění zemřela

Tragická srážka auta s náklaďákem. Řidička při předjíždění zemřela
Zdroj: Policie ČR

Tragická nehoda zastavila v úterý provoz u obce Vnorovy na Hodonínsku. Po srážce s náklaďákem zemřela řidička osobního auta. Další dva lidé se zranili.

Incident se odehrál na silnici I/55 poblíž obce Vnorovy na Hodonínsku ve směru na Strážnici. Srazilo se tam osobní auto s náklaďákem. "Podle předběžných informací měla žena na rovném a přehledném úseku začít předjíždět ostatní auta, přitom ale očividně přehlédla protijedoucí nákladní automobil," informoval policejní mluvčí Petr Vala.

Řidička osobáku na místě zemřela. Zranili se také šofér a spolujezdec v náklaďáku. "Jednoho jsme s lehčím zraněním převezli do hodonínské nemocnice, druhého jsme vezli do brněnské nemocnice, aby lékaři vyloučili vážnější zranění," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Související obsah

Podle policistů žena srážku už nedokázala odvrátit ani ve chvíli, kdy začala intenzivně brzdit. Silnice byla až do pozdního odpoledne uzavřená a řidiči museli využít objízdné trasy. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS).

Přesnou příčinu dopravní nehody nyní zjišťují hodonínští dopravní policisté. "V souvislosti s touto nehodou hledáme všechny svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k průběhu tragického střetu. Zároveň žádáme řidiče, kteří měli ve voze palubní kameru a místem nehody v inkriminované době projížděli, aby se neprodleně obrátili na tísňovou linku 158," vyzval Vala.

Cyklista na Svitavsku nepřežil srážku s autem. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz