Domácí

V areálu Třineckých železáren unikl plyn. Hasiči a policisté uzavřeli okolí

Osm jednotek hasičů vyjelo v úterý večer do areálu Třineckých železáren kvůli úniku plynu. Oblast kolem musela být uzavřena. Po odstavení plynojemu se situace uklidnila, nikdo se nezranil.

Třincem se v úterý přibližně kolem půl desáté večer rozezněly sirény. Následně se k areálu tamních železáren sjely všechny záchranářské složky. "Osm jednotek zasahuje v Třinci, kde došlo k úniku hutního plynu," uvedli na twitteru moravskoslezští hasiči.

Jednotky aktuálně měří koncentraci plynu v ovzduší. "Pozor! Došlo k úniku vysokopecního plynu v Třineckých železárnách. Situaci řeší havarijní komise s hasiči," uvedlo město Třinec na facebooku.

Související obsah

Situaci TN.cz potvrdila mluvčí Třineckých železáren Petra Macková Jurásková. "K úniku došlo kvůli technické závadě na plynojemu na Borku. Havarijní komise železáren byla svolána, odborná firma je na místě. Zjišťujeme příčinu. Vysoké pece i válcovny odstavujeme," uvedla před 23. hodinou.

Lidem z okolí bylo doporučeno nevycházet ven a neotevírat okna. "Není to ve vysokých koncentracích," doplnila Macková Jurásková. Hasiči a policisté uzavřeli oblast v okruhu jednoho kilometru kolem plynojemu. Byl přerušen provoz na blízké železnici.

Půl hodiny před půlnocí se situace uklidnila. Zaměstnanci plynojem odstavili. Únik prověřil bezpečnostní systém, zaznamenala ho čidla a spustila poplach. "Došlo k technické závadě na plynojemu, nyní zjišťujeme její příčinu," řekla mluvčí Macková Jurásková.

Hasiči podle ní nenaměřili nebezpečné koncentrace plynu a nikdo nepřišel k úhoně, nebyla ani nutná evakuace. Výroba v železárnách se opět rozběhla naplno, vysokopecní plyn je vedlejším produktem a provoz hutí a válcoven se bez zásoby z plynojemu obejde.

Hasiči i poté pokračovali v měření a kontrole. Doporučení nevětrat zůstalo preventivně v platnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz