Zahraničí

Truchlící rodina v Indii zažila obrovský šok, její příbuzný obživl na pitevním stole

Truchlící rodina v Indii zažila obrovský šok, její příbuzný obživl na pitevním stole
Pitevna (ilustrační foto) Zdroj: profimedia.cz

Muž z indického města Moradabad, který byl po srážce s motorkou prohlášen za mrtvého, pořádně vystrašil své příbuzné. V márnici totiž zjistili, že je stále naživu a dýchá.

Rodina Srikeshe Kumara zažila něco, na co rozhodně jen tak nezapomene. Ind byl v pátek přivezen do soukromého zdravotnického zařízení ve velmi kritickém stavu krátce poté, co ho v centru města srazila motorka. Lékaři u muže následně konstatovali smrt, informuje Hindustan Times.

Tělo nebožtíka následně převezli do márnice ve státní nemocnici, kde měli provést pitvu. Při prohlídce těla, které bylo šest hodin v chladicím boxu, si však příbuzní údajně zesnulého muže všimli, že se mu hýbe hrudník. Všem tak okamžitě došlo, že Srikesh ještě dýchá.

Související obsah

​"Lékař na pohotovosti byl po vyšetření přesvědčen, že muž je mrtvý," uvedl pro agenturu AFP mluvčí nemocnice Rajendra Kumar, který následně o případu informoval policii. "Muž žije, ale momentálně je v umělém spánku a jeho stav je nadále vážný. Je to zázrak, nevím, jak jinak to nazvat," dodal mluvčí nemocnice.

Jak mohlo dojít k takovému zásadnímu omylu, je nyní předmětem policejního vyšetřování. Podobný případ se stal v létě také v Chorvatsku. Městem Zabok otřásl skandál poté, co tamní nemocnice oznámila jedné rodině, že jejich babička zemřela. Když si však její vnučka přijela pro tělo, našla babičku sedět v čekárně úplně zdravou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz