Zpravodajství

Pětikoalice plánuje delší vánoční prázdniny, má to zbrzdit covid. ANKETA

Pětikoalice plánuje delší vánoční prázdniny, má to zbrzdit covid. ANKETA
Zdroj: TV Nova

Na středeční tiskové konferenci budoucí vláda Petra Fialy (ODS) představila strategii opatření proti covidu. Jedním z opatření má být také prodloužení vánočních prázdnin. Ty by měly začít už 18. prosince.

Strany budoucí vládnoucí koalice navrhují, aby se vánoční prázdniny prodloužily o týden, a začaly tak už 18. prosince. Důvodem má být snaha zpomalit aktuální vlnu koronaviru. V současné době jsou vánoční prázdniny naplánovány tak, že začnou ve čtvrtek 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022.

Zároveň budoucí vláda požaduje plošné testování ve školách, které by mělo probíhat ideálně vždy v pondělí. "Na jakýkoliv zásah do výuky doplatí budoucí generace," uvedl kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) s tím, že se strany zavázaly, že školy plošně zavírat nebudou.

Související obsah

​Budoucí premiér Petr Fiala v úvodu tiskové konference také konstatoval, že covid tu s námi bude i v příštích letech, a musíme se s ním tedy naučit žít.

V úterý v Česku přibylo 25 864 nakažených koronavirem. V nemocnicích leží téměř přes 5,6 tisíce pacientů s covidem, pozvolna roste i počet těžkých případů.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz