Krimi

Žena z Brna chtěla prodat obnošené lyžáky, místo toho přišla o tři miliony

Žena z Brna chtěla prodat obnošené lyžáky, místo toho přišla o tři miliony
Zdroj: Thinkstockphotos

Žena chtěla prodat lyžáky, ale místo zaslaných peněz jí z účtu zmizela závratná částka, přesněji tři miliony korun. Policisté už se případem zabývají a varují, že internetová kriminalita je v poslední době na vzestupu.

Žena z Brna se nedávno pokusila na internetu prodat za 1 500 korun použité boty na lyže. Netrvalo dlouho a ozvala se jí neznámá zájemkyně, která chtěla lyžáky koupit.

"V následné rychlé, výhradně virtuální komunikaci kupující žena, údajně ze středních Čech, nabídla odeslání kupní ceny na platební kartu prodávající. A obratem zaslala na mobil odkaz k uskutečnění transakce," informoval jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Po vyplnění veškerých údajů o platební kartě do internetového formuláře, s jehož vypsáním nakupující žena ochotně pomáhala, postupně přišly prodávající ženě ověřovací číselné kódy. Ty pak zadala do jiného internetového formuláře, který vypadal důvěryhodně.

Související obsah

​"Prodávající to prý sice připadalo jako trochu divné, ale domnívala se, že se jedná o nový způsob platby. Zvlášť, když jí přišla zpráva, že vše proběhlo v pořádku a že peníze dorazí druhý den na její účet. Večer jí ale dorazila v angličtině zpráva z banky, že tuto může kontaktovat," vysvětlil mluvčí policie.

Ženu však následně zaskočilo neúspěšné přihlášení do mobilního bankovnictví. Ráno proto okamžitě kontaktovala svou banku a zjistila, že ji přes noc z účtu zmizely tři miliony korun. Případem se už nyní zabývá policie.

"Internetová kriminalita zažívá v poslední době velký boom. Jen na jihu Moravy vyšetřují kriminalisté více než devět set případů, které mají spojitost s internetem. Škoda se pohybuje přes sto padesát milionů korun," dodal Malášek.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz