Domácí

Neotálejte s nákupy dárků, doručovací služby už teď hlásí velký zájem

Neotálejte s nákupy dárků, doručovací služby už teď hlásí velký zájem
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Přestože doručovatelé očekávají nejvíce balíčků až po slevových akcích na konci listopadu, již teď vidí zvýšený zájem. Někteří z nich už dokonce hlásí rekordy. Balíčků bude možná letos nejvíce v historii.

Do vánočních svátků zbývá měsíc a rozjíždí se nákupní horečka. Přesto část lidí stále s pořizováním dárků otálí, a to dokonce i ti, kteří je plánují nakoupit přes internet. Doručovací služby ale mají už teď napilno a očekávají, že letošní rok bude rekordní, co se doručování týče. 

Právě internetové nákupy jsou kvůli pandemii koronaviru velmi populární a vyžívají je nejen mladí. "Náš celoevropský průzkum E-shopper Barometer ukázal, že se navýšil počet zákazníků ve starší věkové skupině. Skupina nakupujících ve věku 55+ před covidem již existovala, nicméně počet zákazníků tohoto typu se během pandemie neustále zvyšoval," řekl generální ředitel DPD Miloš Malaník.

Češi kromě tuzemských e-shopů využívají k nákupům i ty zahraniční. "Že jsme se všichni naučili nakupovat více přes internet, je vidět z vývoje celého trhu. Ale zásadní růst vidíme v on-line nakupování na zahraničních e-shopech, kde je počet zásilek vyšší až o více než polovinu," upřesnil obchodní ředitel DHL Jakub Tomšovský.

Související obsah

​"Očekáváme, že letošní rok bude rekordní. A to jak v celkových číslech, tak i ve vánoční sezoně," řekl mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa.

Doručovatelé předpokládají, že největší nápor přijde po slevových akcích v příštích dnech. "Už minulý týden jsme například pokořili náš rekord v počtu podaných zásilek za jeden týden, přestože byl jeden den v týdnu svátek. Dva miliony přepravených zásilek za jeden týden, to je nejvíce v historii naší firmy," dodal Chalupa.

Rekordní rok čekají i další doručovatelé. "Podle očekávání bude zásilek více než v minulém roce," řekl Ivo Vysoudil, specialista pro komunikaci u České pošty. "Packeta, kam patří i Zásilkovna, přepravila v minulém roce od října do prosince přibližně 17 milionů zásilek. V letošním roce se za stejné období můžeme dostat až na 24 milionů," dodal mluvčí Zásilkovny Chalupa.

Související obsah

​Aby tedy dárky dorazily pod stromeček včas, měli by si je lidé vybrat co nejdříve. "Doporučujeme zákazníkům objednávat vánoční balíčky tak, aby nám je e-shopy předaly maximálně 20. prosince," upozornil Miloš Malaník z DPD. Ostatní doručovací společnosti mají podobná data.

Pokud budete chtít vy odeslat balíček někomu k Vánocům, udělejte to ještě dříve. "Pro doručení zásilek do Štědrého dne doporučujme našim klientům, kteří využívají službu Mezi námi pro posílání zásilek mezi fyzickými osobami, aby své zásilky na naše výdejní místa dali nejpozději do 17. prosince," říká Kamil Chalupa ze Zásilkovny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz