Zajímavosti

Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Chystá se rovnou pět novinek

Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Chystá se rovnou pět novinek
Zdroj: Profimedia

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp, kterou používá také řada Čechů, chystá rovnou pět novinek. Další funkce, kterých se v blízké době dočkáme, se týkají nejen snazšího a pohodlnějšího používání aplikace, ale také nastavení soukromí.

WhatsApp se snaží neustále přinášet nové funkce a aktualizace, které by uživatelům usnadnily práci s aplikací. V blízké době nás čeká rovnou pět novinek, na které se lidé mohou těšit.

Mazání zpráv

WhatsApp nově pracuje na tom, aby se prodloužil časový limit funkce "smazat zprávu". V současné době mohou uživatelé zprávu smazat hodinu po jejím odeslání. Nyní se však testuje možnost mazání po jednom týdnu. Podle portálu News18 odborníci zvažovali také úplné zrušení časového limitu.

Související obsah

Zvukové zprávy

Novinkou pro uživatele by mělo být také zrychlení přehrávání zvukových zpráv a poznámek. Zprávy by tak lidé mohli přehrávat i dvakrát rychleji. Zároveň by se měla zvýšit rychlost také v případě přeposílaných zpráv. V současné době to však ještě není možné a experti na této funkci pracují.

Nastavení soukromí

Nová funkce by navíc měla uživatelům umožnit skrýt před všemi kontakty údaj o poslední aktivitě, profilovou fotografii, aktualizaci stavu a oznámení o přečtení zprávy. V současné době totiž tyto možnosti lidé v aplikaci nemají. Mohou pouze skrýt informace před kontakty, které nemají v mobilu uložené.

Vlastní nálepky

WhatsApp brzy umožní uživatelům vytvářet si vlastní nálepky také v mobilní aplikaci. Dosud to bylo možné pouze ve webové verzi. Lidé si tak budou moci nejprve nahrát obrázek nebo fotografii a následně je přeměnit na nálepku.

Editace fotek

Novinkou má být v aplikaci i na webu také editor fotografií. Díky němu bude možné fotografie snadno upravit, otočit nebo ořezat. Uživatelé by se mohli tohoto vylepšení dočkat už v řádu několika týdnů.

Pozor na některé mobilní aplikace! Dokáží vyluxovat bankovní konto:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz