Domácí

Roubal poprvé vraždil před 30 lety. Jeho oběti měla sežrat prasata

Letos uplynulo 30 let od první vraždy Ivana Roubala. Soud jednomu z nejbrutálnějších sériových vrahů u nás prokázal pět vražd, policisté ho ale podezřívali celkem z osmi. Ty nejděsivější měl spáchat na šumavském statku Pohádka. Usedlost přitahuje pozornost návštěvníků i záhadologů.

Pohádka. Statek v podhůří Šumavy, kde před 30 lety poprvé vraždil Ivan Roubal. "Tady to bylo každou chvíli, kde je Pohádka, kde je Pohádka," uvedl jeden z tamních obyvatel.

Starousedlíkům Ivan Roubal do oka nikdy nepadl, ba naopak. Že se ho lidé báli, mu podle všeho nevadilo. "Jak to mohl ten člověk dělat, to nevím. On tam měl pré. Tam nikdo neviděl, tak měl pré v lesích," myslí si další obyvatelka.

Roubalovou první obětí byla jeho bývalá přítelkyně s milencem. "Výběr oběti nebyl vybrán zištně, ale spíš to bral jako vyrovnání účtu," uvedl psychopatolog Andrej Drbohlav.

Související obsah

Těla se nikdy nenašla. A tak se vyrojilo hned několik teorií. Podle jedné z nich je vrah nechal sežrat prasaty, která na svém statku choval. "Našli jsme člověka, který měl jako znalec razítko na zemědělská zvířata. Ten potvrdil, že prase, když bude vyhládlé, tak sežere člověka," vysvětlil bývalý kriminalista Jan Štoček. Dnes statek chátrá a lidé se mu vyhýbají obloukem, hrůzných událostí se tam v minulosti stalo daleko víc.

Na statku prý žila čarodějnice, která Pohádku proklela. Nebo rodina, která tam zešílela. I proto je místo centrem pozornosti filmařů, senzibilů nebo nadšenců pro tajemno. "Nevěřili byste, jakou temnou atmosféru to místo má. Jsem si sebral hřebík v tom chlévě a taková deprese, že jsme utíkali jak děti," řekl herec Igor Bareš.

Policie nakonec shromáždila dostatek důkazů, Roubala zadržela a obvinila z pěti vražd. Doživotní rozsudek si vyslechl po pěti letech od začátku vyšetřování.

Kriminálním případem se inspirovala i minisérie Případ Roubal, která na Voyo startuje už v pátek.

Daniel Brabec, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz