Zajímavosti

Brutalita i soudní pochybení. Sledujte kriminální minisérii Případ Roubal už dnes

Od pátku najdete na portálu Voyo první díl dlouho očekávané kriminální minisérie Případ Roubal. Ta popisuje příběh vyšetřování jednoho z nejzásadnějších zločinů 90. let, který je plný nejen brutality, ale i policejních a soudních pochybení.

Případ Roubal popisuje boj policie s mužem, který má na svědomí několik vražd. Kriminalistům se ho ale se státní zástupkyní nedaří usvědčit, a to například kvůli ztraceným důkazům.

Minisérie je úvodním projektem značky Voyo Originál. Ta bude uvádět především autentické příběhy se silnými tématy, která rezonovala společností. Pokud jste nezažili "divoké devadesátky", stačí se na jméno Ivan Roubal zeptat pamětníků. Na motivy života a skutků jednoho z nejbrutálnějších vrahů české porevoluční historie vznikla minisérie Případ Roubal.

Související obsah

Ivan Roubal byl solitérem. Nebyl součástí žádného zločinného spolčení, s nikým nespřádal plány, nikdo mu nekryl záda, přesto se stal jedním z nejvýraznějších zločinců své doby. Vraždil sám, často bez závažnějších pohnutek či hlubších motivů. Jeho brutální činy většinou poháněla jen osobní msta či nesympatie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Voyo.cz (@voyo_cz)

V Případu Roubal hrají české herecké špičky. Jako sériový vrah se představí Hynek Čermák. "Nevím, jestli studoval herectví v Moskvě, ale vypadá to, jako by dokonale ovládal Stanislavského metodu herecké práce. Umí se vžít do postavy takovým způsobem, že jsem z něj měl někdy až strach," říká na jeho adresu Jan Čenský, který si zahrál Roubalova obhájce Hynka Pokorného.

Související obsah

V dalších rolích minisérie se objeví Kamila Trnková jako advokátní koncipientka Daniela nebo David Švehlík jako policista Jakub. ​Ráznou státní zástupkyni si zahrála Dagmar Havlová. Nejobtížnější prý bylo naučit se stohy odborného textu. "Já jsem to konzultovala se svou dcerou, která je soudkyní," popisuje Havlová.

Podívejte se na ukázky z Případu Roubal:

​​​Režisérka Tereza Kopáčová spolu s ostatními kolegy vytvořila vizuálně věrné prostředí 90. let. Toto období pro českou společnost znamenalo nejen konec totalitní vlády komunistů a svobodu rozhodování, ale také prudký nárůst zločinů.

Minisérii otevírá scéna přepadení autoservisu, kde Roubal spáchá dvojnásobnou vraždu a jeden pokus o ni. Následně ho policista Jakub zatkne a vezme do vazby. Všichni zúčastnění po čase zjistí, že mají co dočinění s bestiálním zločincem. V soudním procesu pak ale dojde k nečekanému zlomu.

První díl minisérie Případ Roubal najdete už teď pouze na portálu Voyo.

Případ Roubal se řešil i v pořadu Na gauči. Podívejte se zde: 

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz