Domácí

V Olomouci vzplála nákladní lokomotiva, táhla vagony plné benzinu

Olomoučtí hasiči zasahovali v pátek brzy ráno u požáru lokomotivy poblíž nádraží. Požár se naštěstí podařilo během chvíle uhasit. Jeden člověk se však nadýchal zplodin a skončil v nemocnici.

Lokomotiva, která táhla 20 vagonů benzinu, začala hořet kousek od olomouckého nádraží krátce po páté hodině ráno. 

"Požár jsme rychle lokalizovali 2 C proudy, a tím jsme zabránili šíření na další části soupravy. Využili jsme i smáčedlo," informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Související obsah

Jeden člověk se při požáru nadýchal zplodin a musel být následně převezen do nemocnice. "Poskytli jsme neodkladnou první pomoc a podali kyslíkovou terapii," dodala Balážová.

Provoz na trati byl po celou dobu zásahu uzavřen. Místo události si nyní převzali drážní hasiči, kteří rozebírají střechu lokomotivy. Příčina požáru je zatím neznámá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz