OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Prodejny pomáhají potřebným. Řetězec Albert daruje potraviny, podporuje i děti z domovů

Podpoře lidí v nouzi se obchodník věnuje už řadu let. Nejnověji daruje milion porcí jídla a 4. a 5. prosince organizuje ve svých obchodech potravinovou sbírku. Chce takto pomoci udělat potřebným, jako jsou samoživitelé, děti v domovech či senioři, hezčí svátky. Jídlem v podobě neprodaných potravin jim ale běžně pomáhá také v průběhu celého roku. Letos takto daruje přes 3,2 milionu porcí. Stejně tak podporuje prostřednictvím Nadačního fondu Albert děti z domovů.

Kvůli pandemii se do tíživé situace dostává stále více lidí. Zpříjemnit jim předvánoční a vánoční čas milionem porcí čerstvých a trvanlivých potravin se rozhodl Albert. Pomeranče, jablka, máslo, jogurty, sýry, šunky, maso, kakao či müsli se k nim dostávají přes potravinové banky. Do pomoci se můžou 4. a 5. prosince zapojit i zákazníci.

„Rozhodli jsme se neskončit u darování milionu porcí potravin. Také pro zákazníky jsme připravili možnost zažít ten kouzelný pocit a obdarovat potřebné. Z celonárodních Sbírek potravin, kterých se účastníme již devátým rokem, totiž víme, že jim podpora potřebných není lhostejná a rádi pomáhají, za což jim patří velké poděkování. Pevně věřím, že mimořádný potravinový dar od nás i našich zákazníků pomůže, zpříjemní a ulehčí vánoční období těm, kteří to nejvíce potřebují,“ vysvětluje záměr Jiří Mareček z Alberta.

Zdroj: Albert Česká republika

​Darované jídlo ze sbírky poputuje přímo do několika desítek dětských domovů, neziskových organizací či charit, a také do všech potravinových bank, a přes ně pak až k desítkám tisíc potřebných, jako jsou maminky samoživitelky, rodiny v krizi či senioři. Dětské domovy použijí dar například ke společnému vaření a pečení cukroví, včetně přípravy vánočního menu, protože ne všechny děti mají to štěstí a mohou trávit Vánoce doma s rodinou.

120 milionů korun za 12 let

Obchodník se prostřednictvím svého Nadačního fondu Albert věnuje již dvanáct let podpoře dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Za tu dobu jim pomohl více než 120 miliony korun. Jedním z jeho programů je i Bertík pomáhá. Probíhá vždy na podzim v obchodech a zákazníci v něm rozhodují o rozdělení 4 milionů korun mezi projekty organizací. „Podporujeme například lekce autoškoly, odborné kurzy či sportovní aktivity. Za posledních 12 let jsme rozdělili 56 milionů korun a podpořili téměř 15 tisíc dětí,“ popisuje Mareček.

Zdroj: Albert Česká republika

​​Právě teď probíhá už 10. ročník adventních Obchůdků s Albertem, kdy děti z domovů prodávají své vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace. Letos se kvůli aktuální situaci odehrávají Obchůdky pouze online. Díky tomuto projektu získávají děti zkušenosti, které jim pomůžou při vstupu do samostatného života. Nadační fond Albert dává také možnost vyzkoušet si první práci v prodejnách v programu Do Alberta na praxi. Mezi další projekty patří Zdravá 5, která vzdělává děti ve školách v oblasti zdravé výživy nebo Běh pro Nadační fond Albert.

Zdroj: Albert Česká republika

​​Mimořádná pomoc

Kromě standardní pomoci reaguje obchodník i na ad hoc situaci, v nejtěžších měsících koronavirové pandemie tak zavážel 14 nemocnicím občerstvení v podobě čerstvých potravin, ovoce, bagelů, wrapů, tyčinek, čokolád či snacků. „S pomocí jsme začali hned loni na jaře, když se plnily nemocnice, a pokračovali v ní opět od podzimu až do začátku letošního června. Za tu dobu jsme darovali 38 tun občerstvení. Potraviny pomáhaly v nemocnicích v Praze, Děčíně, Ústí nad Labem, Kladně, Teplicích či Kroměříži,“ upřesňuje Mareček.

Mezi další mimořádnou pomoc patřily dezinfekce a antibakteriální mýdla, grant ve výši 2 milionů korun, vinylové rukavice či lego. Po zásahu tornáda zase vypravil do postižených obcí kamiony s potravinami a čistícími prostředky.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz