Domácí

Jiné časy odjezdů i dražší jízdenky. České dráhy uvedly změny pro rok 2022

Jiné časy odjezdů i dražší jízdenky. České dráhy uvedly změny pro rok 2022
Zdroj: České dráhy

Jihočeský kraj

V průběhu platnosti jízdního řádu se ukončí stavební práce v úseku Soběslav – Doubí u Tábora, zruší se tak železniční stanice Roudná a otevře se nová zastávka Myslkovice. Předběžný termín je listopad 2022.

Od 13. června 2021 byla v rámci letních změn jízdních řádů omezena řada vybraných vlaků o letních prázdninách. V novém řádu se však tato omezení u většiny spojů zruší a vlaky pojedou také v letním období.

Lidé se rovněž mohou těšit na provoz nových souprav RegioPanter v Jihočeském kraji. Podrobnější informace se dozvíte zde.

Plzeňský kraj

Se změnou časů a dnů odjezdů vlaků musí počítat lidé v Plzeňském kraji. Budou se týkat tratí 160 Plzeň–Žatec, 170 Plzeň–Klatovy, 175 Rokycany–Nezvěstice, 176 Plzeň–Radnice, 177 Plzeň–Bezdružice, 178 Plzeň–Cheb, 183 Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín, 185 Domažlice – Klatovy – Horažďovice předměstí, 191 Plzeň – Horažďovice předměstí. Podrobnější přehled najdete na stránkách Českých drah.

Související obsah

Karlovarský kraj

Důležitou změnou v tomto kraji bude obnovení přímého spojení z Karlových Varů, Chebu a Plzně přes Prahu do Pardubic, Olomouce a Ostravy přímým vlakem IC/SC 505 Pendolino. Podrobnější informace se dozvíte na webu.

Ústecký kraj

Změny na železnici v tomto kraji se budou týkat tratí 080 Mladá Boleslav – Jedlová – (Rumburk), 081 Děčín – Benešov nad Ploučnicí – Rumburk, 083 Děčín – Bad Schandau – Dolní Poustevna – Rumburk, 90 (Praha) – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem – (Děčín), 095 Zlonice–Vraňany, 096 Roudnice nad Labem – Libochovice, 130 Děčín – Kadaň-Prunéřov, 134 (Ústí nad Labem) – Teplice v Čechách – Litvínov, 140 Chomutov – Karlovy Vary – Cheb. Kompletní přehled najdete na portálu Českých drah.

Související obsah

Liberecký kraj

V tomto případě se změny časů a dnů odjezdů vlaků týkají především trati 041 Turnov – Jičín – Hradec Králové. Podrobnější informace naleznete zde.

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji bude posílena doprava mezi Hradcem Králové a Týništěm nad Orlicí zejména ve špičkách pracovních dnů. Zajištěno bude také přímé spojení Broumovska a Náchodska s Hradcem Králové, a to sedmkrát denně.

Spěšné vlaky pojedou z Hradce Králové do Trutnova nově přímo až do Svobody nad Úpou. Podívejte se na další změny, které od neděle budou platit.

Další kraje naleznete na následující stránce.

krik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz