Domácí

Tragická nehoda na Opavsku. Kamion při couvání srazil cyklistku (77), zemřela

Tragická nehoda zaměstnala všechny složky záchranného systému ve čtvrtek na Opavsku. Kamion tam při couvání srazil 77letou ženu na kole. Ta na místě zemřela.

Případ se stal ve čtvrtek přibližně po 14. hodině v obci Hať na Opavsku. 59letý řidič nákladního auta s návěsem při couvání srazil 77letou ženu na kole. "Žena po střetu upadla na zem a zůstala zaklíněná pod levým kolem poslední nápravy návěsu," popsal policejní mluvčí René Černohorský.

Žena však utrpěla velmi vážná zranění a na místě zemřela. "Kolemjdoucí lékař zahájil nepřímou srdeční masáž, protože pacientka byla v bezvědomí a bezdeší. Záchranáři následně pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací a pokoušeli se obnovit srdeční činnost. Jejich snaha však byla marná," doplnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

Policisté následně provedli u řidiče dechovou zkoušku i test na přítomnost omamných a psychotropních látek nebo jedů, obojí však vyšlo negativní.

"U cyklistky byla nařízena soudní pitva i s odběrem krve," doplnil Černohorský, podle kterého se nikdo jiný při nehodě nezranil. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na 2 000 korun.

"Celou záležitostí se i nadále intenzivně zabývají policisté ze skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu usmrcení z nedbalosti," uzavřel Černohorský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz