Domácí

V Česku začalo sněžit a hned se bourá. Při nehodě zemřel řidič

První letošní sníh v Česku pořádně zkomplikoval dopravu. Policisté evidují kvůli počasí desítky nehod. Tragicky skončila srážka tří aut u Třebovic na Orlickoústecku. Jeden člověk zemřel, další se vážně zranil. Jen o pár metrů dál havaroval autobus.

Policisté vyjížděli v pátek krátce před třetí hodinou odpoledne ke srážce tří aut na silnici I/14 mezi Českou Třebovou a Třebochovicemi. "Silnice byla pokrytá vrstvou sněhu a je zcela uzavřená," řekla TN.cz policejní mluvčí Markéta Janovská.

Srážku nepřežil řidič jednoho z vozů. Další člověk se zranil. "Vážně zraněného jsme na místě resuscitovali, naštěstí se podařilo obnovit základní životní funkce," doplnil mluvčí záchranářů Aleš Malý. Kvůli nepříznivému počasí však na místě nemohl přistát vrtulník.

Související obsah

"Proto jsme pacienta přiblížili k vrtulníku. Posádka jej pak převezla do královéhradecké nemocnice," doplnil Malý.

Nedaleko této nehody, u rybníka Hvězda u Opatova, skončil zase v příkopu autobus. Proč havaroval, zatím není jasné. Silnice však byla v místě události pokrytá souvislou vrstvou sněhu. Podle policistů cestovalo v autobusu 15 lidí. "S lehkým zraněním jsme odvezli do nemocnice tři lidi," sdělil Malý.

Policisté evidují v současné době velké množství nehod, vyzývají proto šoféry, aby kvůli špatnému počasí, a to zejména na jihovýchodě Česka, jezdili opatrně a přizpůsobili jízdu stavu vozovky. "Apelujeme, aby řidiči jezdili s maximální opatrností," vyzvala Janovská. 

Napilno mají i policisté z Vysočiny. "Na Integrovaném operačním středisku jsme přijali odpoledne od 13:00 více než šest desítek volání, která se týkala problematiky sjízdnosti silnic a oznámení o dopravních nehodách," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kvůli sněhu a náledí platí v Česku výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Místy může napadnout až 10 centimetrů mokrého sněhu. Více informací najdete v tomto článku na TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz