Krimi

Kvůli covidu ubylo kapsářů, ti teď ale sbírají síly na hlavní vánoční sezónu

Policie varuje před kapsáři. Těm před vánočními nákupy začíná hlavní část sezóny. Obchodní centra posilují ostrahu a připravují rádiové spoty, které mají zákazníky nabádat k ostražitosti.

Pětkrát byla ve vězení, naposledy pět let. Pustili ji v červnu a znovu se dala do díla. Teď už je kapsářka zpátky za mřížemi. Kriminalisté z pražského Kapsa týmu pochytali v minulých dnech hned několik takových zlodějů. Zároveň ale varují, že je třeba mít se na pozoru. "Začínají vánoční svátky, což začíná být i ráj pro kapsáře," okomentoval vedoucí týmu Kapsa.

Covidové lockdowny se statistikami kapesních krádeži zamávaly. Kapsáři ale nevymřeli. Jen se museli přizpůsobit a nenechavé ruce zaměstnat jinak. Na vánoční nákupy se zatím žádná omezení nevztahují. Obchodní centra se připravují na nápor zákazníků a s nimi se vrátí i kapsáři.

"Posilujeme jednak počty zaměstnanců ostrahy, mohou pracovat i v civilním oblečení. Také pouštíme zákazníkům rádiové spoty, abychom je varovali," řekl mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

Související obsah

​V nákupní horečce lidé ztrácejí obezřetnost, a právě to je podle policistů největší chyba. "Nevšímají si, co se kolem nich děje. Jsou příliš zamyšlení a zahledění, které zboží koupit," uvedl policejní preventista René Hora.

Zkušeným kapsářům většinou stačí k akci pár vteřin. Někdy si ale svou oběť na jednom místě takzvaně připraví. Nějakou dobu ji nenápadně sledují a teprve na jiném místě udeří. "Může to být otázka vteřin, ale i několika minut," dodal vedoucí týmu Kapsa. Opatrnost neplatí jen pro nákupní centra. O své cennosti můžete snadno přijít na ulici, v autobuse či třeba ve výtahu.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz