Domácí

Plameny poničily hotel v Bruntále, škoda je miliónová

Plameny poničily hotel v Bruntále, škoda je miliónová
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Velký požár vypukl v sobotu večer v tříhvězdičkovém hotelu v Bruntále. Škoda je předběžně odhadnutá na milión korun, nikdo se nezranil.

Hořet začalo kolem půl sedmé v nejvyšším patře třípodlažního hotelu Montenegro v Krnovské ulici.

“Požár poničil jeden pokoj, v dalších pokojích i na chodbách bylo plno kouře,“ popsal mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Do boje s ohněm se pustily dvě profesionální jednotky hasičů spolu se sedmi dobrovolnými. Ještě před jejich příjezdem bylo z hotelu a restaurace evakuováno 12 lidí. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Související obsah

​Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 11 minut, tři čtvrtě hodiny probíhaly dohašovací práce. Museli při nich rozebrat opláštění budovy a zkontrolovat střechu i všech 28 pokojů. “Nebyly zde instalovány žádné hlásiče požáru,“ upozornil Kůdela.

Škoda byla předběžně vyčíslena na milión korun, příčinu určí další vyšetřování. Do rána dohlížejí na objekt místní dobrovolní hasiči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz