Zajímavosti

Vánoce se blíží! Jak ušetřit za štědrovečerní večeři? RECEPTY

Bramborový salát

1½ kg brambor (vařených ve slupce), varný typ A

80 g majonézy

2 lžíce plnotučné hořčice

100 g nakládaného hrášku

1 bílá cibule

300 g kořenové zeleniny (mrkev, celer, petržel) – kupovat jednotlivé kusy je levnější, můžeme si vybírat pouze kvalitní kusy a jen potřebné množství

1 špekáček – může být levnější než žádaný pravý gothajský salám

sůl

mletý černý pepř

4 kyselé okurky (+ 0,5 dcl nálevu z okurek) – často máme vlastní produkty – levnější

Zdravější varianta bramborového salátu

Kořenovou petržel můžeme nahradit jemnějším pastinákem, dále pak salát můžeme obohatit o topinambur, tuřín, kyselé jablko, kadeřávek, kudrnku, plocholistou petrželku či vařené vejce. Místo klasické majonézy použijeme rozmixovanou směs z hořčice, láku z okurek a k tomu dáme rozvařené brambory.

Postup: Brambory omyjeme, zalijeme vodou a vaříme doměkka. Vychladlé brambory oloupeme, nakrájíme na kostičky. Na kostičky nakrájíme také uzeninu a cibuli, předem očištěnou a oloupanou kořenovou zeleninu (nejlépe uvařenou v páře). Vše společně promícháme, přidáme ještě hrášek, majonézu a hořčici, dochutíme solí, pepřem a nálevem z okurek.

Související obsah

Kapří hranolky

Proužky (hranolky) kapra (z břicha a ocasu)

Koření: olej, drcený česnek, kmín, sušený zázvor, sušený tymián, sladká paprika, sůl

Postup: Z oleje, koření a bylinek připravíme směs, kterou promneme s nakrájenými proužky z kapra. Po odležení v chladu hranolky obalujeme v hladké mouce, sprejujeme olejem a smažíme nebo pečeme na plechu v troubě pět až osm minut při teplotě 220 °C do zlatavé barvy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz