Zajímavosti

Vánoce na Nově: Těšte se na klasické pohádky, štědrovečerní Ulici i nové filmy

Vánoční svátky na televizi Nova budou i letos ve znamení klasických a moderních pohádek, kultovních filmů, ale také řady novinek. Na Štědrý den se diváci mohou těšit na speciální díl Ulice, chybět ale nebudou ani Tři bratři nebo Láska nebeská. Voyo pak exkluzivně uvede novou českou komedii Deníček moderního fotra.

Tři bratři, Byl jednou jeden král, Čertova nevěsta, Jak se budí princezny nebo Nejkrásnější hádanka. To je jen malá ochutnávka oblíbených pohádek, na které se letos diváci TV Nova mohou těšit během vánočních svátků. Fanoušci seriálu Ulice se zase dočkají speciálního vánočního dílu. A chybět nebudou ani kultovní vánoční klasiky jako Láska nebeská, oblíbené rodinné animované hity nebo Piráti z Karibiku.

Exkluzivně uvede novou českou komedii Deníček moderního fotra a scenáristický debut Michala Isteníka, komediální seriál Vegani a jelita. A Silvestr pak bude ve znamení speciálního vydání Televizních novin a show Silvestr 2021 Utrženi ze řetězu!.

"Letošní Vánoce na Nově stavíme především na tradičních českých i zahraničních pohádkách, filmech a seriálech pro celou rodinu," říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská a pokračuje: "V letošním roce jsme se rozrostli nejen o dva sportovní kanály, ale i o novou stanici Nova Lady a výrazně také rozšiřujeme nabídku na Voyo. Věříme tedy, že z naší letošní vánoční nadílky si vybere skutečně každý."

Související obsah

Speciální díl Ulice

​Na Štědrý den připravili tvůrci seriálu Ulice, který letos oslavil 16 let od své premiéry na obrazovkách TV Nova, vánoční dárek pro všechny jeho fanoušky – po šesti letech uvedou speciální vánoční díl. V něm také zazní zcela nová píseň od zpěváka Pavla Callty, který se tak zároveň se svou epizodní rolí barmana v Ulici rozloučí.

"Poslední roky se Ulice vysílala jen do konce předvánočního týdne, takže jsme se vždy snažili do posledních dílů propašovat co nejvíc vánoční atmosféry," vysvětluje kreativní producentka Ulice Silvia Klasová a doplňuje: "Ale 'hrát Vánoce' týden předem bylo těžké, pořád jsme museli vymýšlet, proč někdo slaví Štědrý den předčasně. Skutečné Vánoce v Ulici chyběly i nám, tvůrcům. Proto jsme rádi přijali výzvu napsat vánoční díl."

Premiéry na Voyo

Bohatá vánoční nadílka čeká také na předplatitele Voyo. Své premiéry se dočká šestidílný komediální seriál Vegani a jelita, který je scenáristickým debutem herce Michala Isteníka. Seriál se stihl představit publiku na festivalu Serial Killer a TV Nova na něj získala exkluzivní vysílací práva pro uvedení na Voyo, kde bude ke zhlédnutí od 16. prosince. V prémiové nabídce Voyo nebude chybět ani filmový hit Deníček moderního fotra s Jiřím Mádlem a Terezou Ramba v hlavních rolích nebo první řada oceňovaného seriálu Veliká, satirického komediálního dramatu o vzestupu Kateřiny Veliké z outsiderky k nejdéle vládnoucí panovnici v dějinách Ruska.

Související obsah

Silvestr na Nově

​Oslavy konce roku jsou už tradičně na Nově spojeny se speciálním silvestrovským vydáním Televizních novin. Jako každý rok i letos bude plné překvapení. A navíc poprvé z nového studia. Diváci se mohou těšit nejen na Lucii Borhyovou a Reye Korantenga, ale i další tváře, které znají z obrazovek TV Nova. Jako vždy jsou pro diváky připraveny jak nepovedené klapky z oblíbených seriálů, tak unikátní pohled do zákulisí zpravodajství a toho, co se letos tak trochu nepovedlo.

Na speciál Televizních novin naváže show Silvestr 2021 Utrženi ze řetězu!, kterou ostřílení moderátoři Aleš Háma a Ondřej Sokol připravili na poslední večer v roce. Diváci se mohou těšit na hvězdnou show plnou scének, kouzel, tance a nezapomenutelných písniček.

Sport i během svátků

Sportovní nálož servírovaná čtyřmi kanály Nova Sport nepoleví ani ve svátečním čase. "Kdo neholduje pohádkám, může přepnout na Nova Sport a vychutnat si ty nejlepší světové sportovní soutěže. I během Vánoc poběží naplno sezona NHL, kde je možné sledovat v akci třeba Čechy Tomáše Hertla a Davida Pastrňáka. Fanoušci basketbalu se zase mohou těšit na utkání NBA i s Čechy Satoranským a Krejčím. Dále bude Nova Sport vysílat rugby, házenou, fotbal a hlavně šipky. Mistrovství světa v šipkách se všemi hvězdami je tradiční a u nás velmi populární prosincová akce, která přitahuje diváky. Bude toho opravdu hodně, je na co se těšit," vypočítává šéfredaktor sportovní redakce TV Nova Dušan Mendel.

Výběr z programu: Vánoce na Nově

 • Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna 21. prosince 20:20
 • Jak se budí princezny 22. prosince 20:20
 • Čertova nevěsta 23. prosince 20:20
 • Shrek 24. prosince 14:55
 • Byl jednou jeden král 24. prosince 18:00
 • Tři bratři 24. prosince 19:35
 • Láska nebeská 24. prosince 21:15
 • Shrek 2 25. prosince 14:35
 • Nejkrásnější hádanka 25. prosince 20:20
 • Řachanda 26. prosince 20:20
 • S Tebou mě baví svět 27. prosince 20:20
 • Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta 28. prosince 20:20
 • Mrazík 29. prosince 20:20
 • Hledá se Nemo 30. prosince 13:35
 • Zloba: Královna všeho zlého 30. prosince 20:20
 • Hledá se Dory 31. prosince 12.35
 • Silvestr 2021 Utrženi ze řetězu! 31. prosince 20:20

Podrobnější přehled vánočního vysílání TV Nova s informacemi o jednotlivých pořadech najdete v odkazu níže. Součástí je i speciální vánoční anketa mezi osobnostmi TV Nova a jejich oblíbené vánoční recepty.

Vaše oblíbené vánoční pohádky a filmy můžete sledovat online na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz