Domácí

Vydražila se Krejčířova vila. Zájemce za ni zaplatí přes 21 milionů

Vydražila se Krejčířova vila. Zájemce za ni zaplatí přes 21 milionů
Zdroj: Profimedia

Chátrající vila bývalého podnikatele Radovana Krejčíře bude mít nového majitele. V úterní elektronické dražbě se o ni přehazovali dva zájemci. Výsledná cena je 21 380 000 korun, vyvolávací cenu určili exekutoři na 21 057 000 korun.

Dříve luxusní vila nacházející se v Černošicích u Prahy bude mít po několika neúspěšných pokusech o dražbu nového majitele. Neznámý zájemce za ni zaplatí 21 380 000 korun. Povedlo se mu ji vydražit v úterní elektronické dražbě, které se kromě něj zúčastnil ještě jeden další zájemce. Přihazovat mohli nejméně po deseti tisících.

Vila nyní patří manželce Krejčíře, který z ní v roce 2005 uprchl před policisty. Krejčířova rodina už dříve uvedla, že se o nemovitost není schopna postarat. V budově v současnosti přespávají bezdomovci a ničí ji vandalové. Krejčířova manželka se ji proto na začátku roku snažila přepsat na stát. Ale ani ten se chátrajícího objektu neujal. 

Související obsah

"Náš úřad už v srpnu loňského roku obdržel oznámení o zahájení řízení před katastrálním úřadem ohledně návrhu na opuštění nemovitosti a my jsme s takovým návrhem nesouhlasili a ani nemohli," řekla televizi Nova v červnu mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Michaela Tesařová.

Krejčířova vila měla kdysi hodnotu až půl miliardy korun. Obklopuje ji rozlehlý pozemek a dříve v ní bývalo například akvárium se živým žralokem. V roce 2019 část domu a střechy shořela. Její současná hodnota kvůli poničení klesla až na 42 milionů korun. 

Radovan Krejčíř si momentálně odpykává v Jihoafrické republice 35letý trest za pokus o vraždu a únos a držení drog. V zemi žije od roku 2007, do vězení tam nastoupil v roce 2013. Česko od té doby stále usiluje o jeho vydání. 

Bývalý podnikatel je v Česku odsouzený k souhrnnému trestu 15 let vězení za plánování vraždy celníka, pokus o tunelování státního podniku Čepro, za padělání a další trestné činy. 

Podívejte se na reportáž z chátrající vily z letošního června:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz