Krimi

Muž zapálil v centru Prahy luxusní mercedes, pak sám začal hořet

Pražští strážníci hasili v noci z neděle na pondělí luxusní mercedes. Auta v plamenech si všimli při běžné hlídce. Zároveň také pomohli mladému muži, na němž vzplálo oblečení, a byl to právě on, kdo auto zapálil. Případem už se zabývá policie.

Při noční kontrole centra Prahy narazila hlídka městských strážníků v Pařížské ulici na hořící osobák značky Mercedes. "Z motorové části vozu šlehaly třímetrové plameny a v blízkosti se nacházel muž, který se snažil svléknout hořící oděv," uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Strážníci tak muži pomohli, poskytli první pomoc a izotermickou fólií mu zajistili tepelný komfort. Mezitím na místo dorazila další hlídka, která začala hasit požár. "Plameny se z motorové části postupně rozšiřovaly, při hašení podvozku strážníci objevili plastový kanystr, který pomocí teleskopu odsunuli mimo vozidlo," dodala Ernestová.

Související obsah

​Na místo byly nakonec přivolány všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři si převzali do péče 31letého muže a hasiči požár dohasili. Incidentem se okamžitě začali zabývat pražští policisté, kteří přišli na to, že auto měl zapálit právě zraněný muž. Auto navíc nebylo jeho.

"Muž měl na místo přijet a auto polít benzinem. Případ je projednáván ve zkráceném řízení u městského soudu pro Prahu 1 pro podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci," uvedl pro TN.cz mluvčí policie Jan Daněk s tím, že škoda je vyčíslena na 800 tisíc korun.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz