Zajímavosti

To musíte vidět. V norské televizi zpívali česky píseň z Popelky

Není žádným tajemstvím, že Norové milují českou pohádku Tři oříšky pro Popelku. A to platí i pro skladby, které v ní zazněly. Jednu z nich, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš, zahráli norští umělci v ranním pořadu televize TV2 God Morgen Norge. A celou ji zvládli odzpívat v češtině.

Nestárnoucí hit Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš už skoro padesát let neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Že je hit mistra Karla Gotta stále oblíbený, dokazuje i jeho mezinárodní popularita. V úterý si jej v norském ranním pořadu God Morgen Norge zazpívali norští umělci Gaute Ormåsen, Christian Ingebrigtsen a Maria Arredondo.

Všichni tři sice zpívali s přízvukem, nešla jim vyslovit hláska Ř a občas nějaké slovo zkomolili, jinak je ale jejich verze českého vánočního hitu sympatická a i přes nedokonalosti je vidět, že navodila ve studiu příjemnou atmosféru. Do rytmu se pohupovali i moderátoři, kteří umělce zpovídali kvůli jejich turné s vánočními koncerty.

Pro píseň Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš složil hudbu Karel Svoboda, který je autorem hudby k celé pohádce, text přidal Jiří Štaidl. Gott píseň nazpíval také v němčině. Píseň má i anglickou verzi, která má název Where is the end of the deep blue sky, tedy v překladu Kde končí temně modrá obloha.

Související obsah

​Norové mají českou Popelku natolik v oblibě, že si natočili její remake. V novém provedení nadabuje jednu z rolí herec Pavel Trávníček, který ztvárnil prince v originální verzi režiséra Václava Vorlíčka z roku 1973. Norskou Popelku si zahrála Astrid Smeplassová, která českou pohádku nadšeně sledovala už v dětství. Prince, který se ve filmu do Popelky zamiluje, ztvárnil herec Cengiz Al. 

"Je to tak důležitý film. Když jsem byla mladší, hodně jsem obdivovala původní verzi Popelky. Doufám, že oslovíme široké ženské publikum a že ženy uvidí, že mohou být přesně tak odvážné a statečné, jako je ona," citoval herečku na začátku roku server Variety

Do našich kin norská verze Tří oříšků pro Popelku přijde 23. prosince. Příběh by měl být velmi podobný české verzi.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz