Zahraničí

Světoznámá čokoládovna zbankrotovala. Vyráběla oblíbenou pochutinu

Světoznámá čokoládovna zbankrotovala. Vyráběla oblíbenou pochutinu
Zdroj: Profimedia

Firma Salzburg Schokolade, výrobce slavných Mozartových koulí, v pondělí vyhlásila bankrot. Zasáhla ji pandemie koronaviru. Na sesterskou firmu v Česku by to nemělo mít vliv.

V roce 1890 vymyslel salcburský cukrář Paul Fürst Mozartovy koule. Jednou ze společností, která pochoutku vyráběla, byla i Salzburg Schokolade. Ta ale vyhlásila v pondělí bankrot, informoval portál themayor.eu.

Firmu tvrdě zasáhla pandemie koronaviru. S tou přišel pokles turismu a konání méně rodinných oslav a jiných akcí. Poptávka po jejich čokoládě se tedy výrazně snížila.

K problémům, které měla firma od roku 2020, se přidalo i zdražení energie, dopravy a surovin. Věřitelé tedy donutili firmu vyhlásit bankrot.  

Související obsah

Na sesterskou firmu Salzburg Schokolade v Plané na Tachovsku by bankrot neměl mít vliv. Zaměstnancům v Rakousku ale společnost nebude schopná vyplatit mzdy za listopad. Tamní vláda jim je ale hodlá před Vánoci pokrýt.

Zaměstnanci budou prozatím pracovat se zbylými surovinami a neví, jestli dostanou nové. Pod značkou Mirabell dodávala Salzburg Schokolade Mozartovy koule do celého světa skrze koncern Mondelez.

Fanoušci pochutiny ale o čokoládu nepřijdou. Mozartovy koule prodávají nadále například potomci cukráře, který je vymyslel, ve společnosti Fürst.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz