Domácí

Vakcína přímo v práci! Zdravotní pojišťovna nabízí mobilní očkovací týmy

Vakcína přímo v práci! Zdravotní pojišťovna nabízí mobilní očkovací týmy
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Všeobecná zdravotní pojišťovna rozjela projekt VZP očkuje, v rámci kterého nabízí firmám možnost očkování přímo na pracovišti.

Před týdnem spustila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nový projekt s názvem VZP očkuje. Má za cíl zvýšit proočkovanost v Česku. VZP se rozhodla nabídnout firmám očkování zaměstnanců přímo na jejich pracovištích.

Přestože službu nabízí teprve týden, pojišťovna již vidí velký zájem ze strany firem. Během několika dní tři desítky velkých zaměstnavatelů v regionech potvrdily zájem o očkování svých zaměstnanců. "První mobilní očkovací tým VZP vyjede očkovat již v pondělí v Kraji Vysočina. Další vlnu zájmu očekáváme se spuštěním webového formuláře, kam se budou moci hlásit další firmy," řekl ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Související obsah

​Přes web VZP očkuje se mohou o mobilní tým přihlásit všechny firmy s více než 500 zaměstnanci. Žádosti budou moci podat ale i menší firmy, ty bude pojišťovna pak posuzovat individuálně.

Nebude záležet ani na tom, pro kolikátou dávku si zaměstnanci přijdou. Může to být jak první či druhá, tak i třetí posilující dávka. Lidé, co si v práci přijdou teprve pro první dávku, navíc nebudou muset pro duhou nikam jinam dojíždět. Očkovací týmy jim nabídnou možnost absolvovat i druhou dávku na jejich pracovišti. "Vždy záleží na dohodě mezi zaměstnavatelem a konkrétním očkovacím týmem, aby si společně domluvili oba termíny pro očkování první i druhou dávkou. Nicméně tuto službu samozřejmě očkovací týmy poskytují," řekl náměstek ředitele pro služby klientům Ivan Duškov.

Lidé, kteří budou chtít na svém pracovišti využít služby očkovacích týmů, nemusí být pojištěnci VZP. Očkování bude dostupné pro klienty všech zdravotních pojišťoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz