Zahraničí

Studentku šokovala otázka v testu. Takovou jste určitě nedostali

Studentku šokovala otázka v testu. Takovou jste určitě nedostali
Zdroj: Thinkstockphotos

Učitelé do testů často pokládají těžké otázky, na které nevědí odpověď ani nejchytřejší lidé. Jednu z takových otázek zveřejnila překvapená studentka na svém twitteru. Většina lidí zůstala v šoku.

Studentka Rebekah Rogersová z americké Severní Karolíny sdílela na svém twitteru fotku testu, kde se objevila nečekaná otázka. "Je něco, čemu jste se během studia věnovali a v testu jsem se na to nezeptala. Co to je a jak to funguje? Vysvětlete podrobně," stálo v něm. Upozornil na to portál Newsweek. Příspěvek lidi rozdělil na dvě skupiny.

První skupině lidí se otázka vůbec nelíbila, dokonce tvrdili, že by kvůli ní začali panikařit. Otázka prý mohla mnoho studentů zmást. "Jako někdo, jehož akademický úspěch závisel na dobré paměti a předvídatelné struktuře testů, a ne na studiu a přípravě, si myslím, že by mě to přinutilo trochu panikařit," řekl jeden z dotázaných. Další z uživatelů je přesvědčen, že otevřená otázka bez hranic dává větší prostor studentům, kteří mají dostatek znalostí, ale v testu neuspěli.

Související obsah

​Druhá skupina lidí naopak nečekanou otázku uvítala. Podle nich tento typ otázek zkouší důležité vlastnosti, které jsou zásadní pro dospělého člověka. "Vlastnosti, na které se tato otázka zaměřuje, jsou mimořádně důležité a užitečné v reálném světě a posouzení těchto vlastností je ve skutečnosti dobré," myslí si další uživatel. 

Například kalifornská univerzita chce předejít diskriminaci studentů se zdravotním postižením a z chudších rodin, proto zavedla nové testy. Studenti jsou teď hodnoceni z mimoškolních předmětů, kurzů a jejich odpovědí na tři náhodně generované esejové otázky.

Každý z přístupů má své plusy a mínusy, takže záleží na přístupu učitelů k výuce. 

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz