Domácí

Klienti Bohemia Energy čekají na peníze. "Nevrátili přeplatky včas," zlobí se

Klienti Bohemia Energy čekají na peníze. "Nevrátili přeplatky včas," zlobí se
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images, TN.cz

Pád Bohemia Energy způsobil problémy statisícům klientů. A vypadá to, že jejich útrapy stále nekončí. Část bývalých klientů totiž stále čeká na vyplacení přeplatků, které měli dostat do konce listopadu. Společnost se brání tím, že šlo o problémy s bankou.

Po ukončení činnosti Bohemia Energy si musel začít hledat nového dodavatele energií téměř milion lidí. Velká část z nich je stále pod ochranou dodavatele poslední instance (DPI), u kterého ale platí mnohonásobně více.

Část klientů ale stále čeká na vyplacení přeplatků, které měly podle slibu Bohemia Energy dorazit do konce listopadu. "Slíbili, že do konce roku zašlou vyúčtování. Některým klientům faktury již došly. A některým zatím ne. To je v pořádku. Ale těm, kterým poslali fakturu a měli přeplatek, tak slíbili, že peníze budou na účtu nejpozději do 30. 11. Je 1. 12. a zatím peníze na účtu nejsou," uvedla pro TN.cz paní Anna.

Související obsah

​O tom, že stále čekají na fakturu, diskutují klienti Bohemia Energy i na sociálních sítích. Ještě ve středu večer si část z nich stěžovala, že jim peníze nepřišly. "Mně neposlali ani to vyúčtování, natož přeplatek," stěžuje si uživatelka Barbora na facebooku. Jsou ale i lidé, kteří tvrdí, že jim peníze přišly až teprve ve středu. "Tak mi dnes přišel přeplatek za elektřinu, ráno mi pípnul telefon a platba přišla, ještě včera jsem tu psala, že nic nepřišlo," reagovala paní Jana.

"Zákazníci, kteří měli na faktuře splatnost 30. 11. 2021, obdrželi peníze na svůj účet s jednodenním zpožděním. Vzhledem k tomu, že se jedná o enormní množství příkazů, došlo na straně banky k technickým potížím, které jsme celý včerejšek řešili. Ačkoli jsme platební příkazy poslali řádně a včas, část zákazníků bohužel přesto dostala platbu o den později, za což se omlouváme," vysvětlila pro TN.cz mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná.

S problémem týkající se Bohemia Energy se minulý týden na redakci TN.cz obrátila také paní Iva, která už nevěděla, jak dál. Společnost jí na přeplatcích za plyn dluží 15 tisíc korun a současně po ní chce 600korunový nedoplatek za elektřinu. 

"Posílají nám upomínky, že máme zaplatit asi 615 korun jako nedoplatek za elektřinu. Hrozí nám pokutami za to, když nezaplatíme. Jenže plyn ještě nevyúčtovali a já jim poslala předem 15 tisíc korun, když ještě nebyla topná sezóna. Teď bych je mohla využívat, ale visí mi tam u nich," stěžuje si paní Iva.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz