Zahraničí

V Mnichově vybuchla bomba z 2. světové války, exploze zranila čtyři lidi

V Mnichově vybuchla bomba z 2. světové války, exploze zranila čtyři lidi
Výbuch na vlakovém nádraží v Mnichově Zdroj: profimedia.cz

Čtyři lidé byli ve středu odpoledne převezeni do nemocnice poté, co u vlakového nádraží v německém Mnichově vybuchla bomba z 2. světové války. V místě exploze probíhaly krátce stavební práce.

Čtyři lidé byli ve středu odpoledne zraněni při výbuchu letecké pumy z 2. světové války poblíž vlakového nádraží v Mnichově, informuje Daily Mail.

Exploze nastala během stavebních prací poblíž nádraží Donnersbergerbrücke, které je velkým dopravním uzlem hlavní bavorské metropole. Kvůli výbuchu byla následně pozastavena veškerá vlaková doprava. Zatím není jasné, kdy bude obnovena.

Související obsah

​"Během vrtání byla zasažena letecká puma o hmotnosti 250 kilogramů z druhé světové války. Trosky létaly stovky metrů daleko. Celá oblast je právě prohledávána," řekl bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Výbuch byl údajně slyšet několik kilometrů daleko. Podle informací německých médií je jeden ze zraněných ve vážném, avšak života neohrožujícím stavu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz