Domácí

Vznikla petice za Babišův boj o Hrad, autoři začali sbírat první podpisy

Vznikla petice za Babišův boj o Hrad, autoři začali sbírat první podpisy
Zdroj: TV Nova

Ve středu začal v Praze sběr podpisů za kandidaturu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Babiš už se dříve nechal slyšet, že by kandidoval v případě, že by lidé sesbírali dostatek podpisů.

Na pražském Andělu se ve středu objevil stánek s peticí za kandidaturu premiéra v demisi Andreje Babiše na prezidenta ve volbách v roce 2023. 

"Je to spontánní občanská iniciativa, líbilo by se mi, kdyby Babiš kandidoval. Za 2,5 hodiny máme asi 150 podpisů, což mě překvapilo," uvedl autor iniciativy Miloslav Ondra pro iDNES.cz

Babiš se už na začátku listopadu nechal slyšet, že by si prezident Miloš Zeman přál, aby kandidoval na prezidenta. Premiér v demisi dlouhou dobu odmítal, že by se prezidentských voleb chtěl účastnit.

Související obsah

​Minulý týden každopádně připustil, že za určitých podmínek by do boje o Hrad šel. "Všichni se na to ptají. Tak mě snad napadlo, že kdyby lidi začali sbírat petiční archy a posbírali by dost podpisů. Ale nechci předjímat, uvidíme, teď to fakt není téma," prohlásil Babiš na facebooku.

Babiš se nyní podle svých slov soustředí hlavně na roli v opozici v Poslanecké sněmovně. Už dříve navíc tvrdil, že by ho práce prezidenta nebavila a že na ni nemá předpoklady.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz