Krimi

Ve Vodňanech se v řece topila žena s dítětem, z vody je vytáhli policisté

Jihočeští policisté ve středu večer zachraňovali z řeky topící se ženu s dítětem. Jak se žena do řeky dostala, v současné chvíli policisté vyšetřují. Dítě bylo ve vážném stavu převezeno do nemocnice.

Jihočeští studenti si ve středu večer ve Vodňanech na mostě přes řeku Blanici všimli prázdného kočárku. Následně zjistili, že se ve zmíněné řece topí žena s dítětem.

Studenti rybářské školy se nemohli k ženě ani dítěti dostat. Přivolali tedy policii. Muži zákona z vodňanského obvodu neváhali a skočili do řeky, aby oba dva tonoucí zachránili, což se jim nakonec i podařilo. "Dítě museli ve vážném stavu předat lékařům," informovala na twitteru policie. 

Související obsah

"Nezletilé osobě musela být po vytažení z vody poskytnuta resuscitační péče a následně pak byla letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. U druhé osoby došlo k podchlazení a ve stabilním stavu byla převezena do spádového zdravotnického zařízení," uvedla pro TN.cz mluvčí záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Dítě je stále v péči lékařů z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Matka je podle policie v pořádku. "Dítě je v kritickém stavu na jednotce ARO," uvedla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Jak se žena do řeky s dítětem dostala, policisté stále vyšetřují. Mladé studenty, kteří při záchraně pomáhali, příští týden ocení ředitel policie Jihočeského kraje Luděk Procházka.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz