Zahraničí

Kdo je v královské rodině největší influencer? Královna to není!

Kdo je v královské rodině největší influencer? Královna to není!
Britská královská rodina Zdroj: profimedia.cz

Podle nové studie je vévodkyně Meghan na internetu vlivnější než královna Alžběta. Je dokonce nejvlivnějším členem královské rodiny na světě.

Přestože Harry a Meghan odešli z královské rodiny, stále nepřestávají být jedněmi z jejich nejvlivnějších členů. Platí to hlavně o Meghan.

Podle nové studie společnosti Design Bundles je totiž Meghan nejvlivnější člen královské rodiny na světě, uvedl deník Mirror. Na googlu ji vyhledávalo každý měsíc kolem 7,4 milionu uživatelů. Hashtag s jejím jménem použilo na instagramu přes 10 milionů lidí a podle Expressu o ní bylo v minulém roce napsáno přes 11 000 článků.

Související obsah

"Vévodkyně ze Sussexu je pravděpodobně nejvíce diskutovanou a nejvlivnější ženou na celém světě, stejně jako v královské rodině," řekl mluvčí společnosti Design Bundles.

Podle Design Bundles zaujala Meghan lidi tím, že s Harrym vždy odmítali královskou tradici nemluvit o svých osobních problémech a prezentovat se jako ideální a jednotná rodina. Meghan se rovněž nebojí mluvit o tématech jako rasismus, postavení žen nebo o potřebě placené rodičovské dovolené (ve Spojených státech totiž není garantovaná federálními zákony).

Oproti tomu královnu Alžbětu II. průměrně měsíčně hledalo na googlu jen 3,3 milionu lidí. I královna ale zůstává stále vlivnou osobností. Za uplynulý měsíc se objevila ve 2 200 článcích.

Za Meghan a královnou Alžbětou skončila vévodkyně Kate. Její jméno sice použili uživatelé častěji jako hashtag na instagramu, použili ho celkem ve 13 milionech případů, její celková mediální stopa ale zůstává daleko za Meghan.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Krátká zpráva

Nikdo z vlády na olympiádu nepojede, oznámil premiér Fiala

Na jednání s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem jsem potvrdil, že na olympiádu v Pekingu nepojedu já ani nikdo jiný z vlády, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Podle jeho slov se tak Česká republika připojí k většině zemí EU a k USA, kteří zástupce na olympiádu nevyšlou.

Píše se na Deník.cz