Zahraničí

Rakouská doktorka amputovala pacientovi jinou nohu. Soud ji potrestal

Rakouská doktorka amputovala pacientovi jinou nohu. Soud ji potrestal
Zdroj: Profimedia

Rakouská doktorka v květnu amputovala 82letému pacientovi špatnou nohu. Skončila před lineckým soudem. Podle středečního rozhodnutí musí zaplatit pokutu 2 700 eur, v přepočtu zhruba 68 670 korun.

Pacientovi z rakouského Freistadtu měla doktorka amputovat levou nohu. Místo toho mu uřízla pravou. Zjistilo se to až dva dny po operaci, když muži měnili obvazy. Chirurgyně bude muset zaplatit pokutu 2 700 eur, tedy okolo 68 670 korun, informoval portál kurier.at.

Soud v Linci odsoudil doktorku ve středu za hrubou nedbalost. Chirurgyně toto obvinění odmítala, před lineckým soudem se ale omluvila. "Udělala jsem chybu," přiznala 43letá žena.

Rozsudek ještě není pravomocný. Polovinu pokuty ale bude muset chirurgyně neprodleně zaplatit. 

Související obsah

Nemocnice v květnu tvrdila, že nehoda se stala vinou série chyb. Doktorka se u soudu bránila tím, že se staly chyby při předávání instrukcí. Na otázku, proč označila špatnou nohu, odpověděla: "Nevím." Po nehodě přešla na jinou kliniku.

Vdova po muži, který později zemřel, zároveň dostane jako kompenzaci 5 000 eur (asi 127 100 korun). Podle soudu by ji měl zaplatit provozovatel nemocnice, tedy Hornorakouský zdravotní holding.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz