Zahraničí

Příšerný omyl: Pacientovi v Rakousku amputovali pravou nohu místo levé

Příšerný omyl: Pacientovi v Rakousku amputovali pravou nohu místo levé
Zdroj: Profimedia

Lékaři z nemocnice v rakouském Freistadtu se dopustili strašlivé chyby. Místo levé nohy 82letému pacientovi amputovali pravou. Muž teď musí na operaci znovu, přijde tak o obě hohy. Nemocnice se za omyl omluvila.

Pacient bojuje s několika chorobami zároveň, jedna z nich mu zasáhla i nohy. Levou tak silně, že amputace byla nevyhnutelná. Před zákrokem ale někdo z personálu nemocnice udělal chybu a jako určenou k operaci označil pravou nohu 82letého muže.

O případu informoval portál Salzburger Nachrichten. "Ve čtvrtek jsme při výměně obvazu zjistili, že se stal tragický omyl způsobený lidskou chybou," uvedla nemocnice ve Freistadtu v prohlášení.

"Rádi bychom se pacientovi veřejně omluvili," řekl primář chirurgie Norbert Fritsch. Ošetřující lékařka se nechala na vlastní žádost vyřadit ze služby. Muž se však s omluvou pravděpodobně nespokojí. Čeká ho totiž další operace, během které mu doktoři amputují správnou nohu. Nakonec tak přijde o obě.

Související obsah

"Chceme všechny ujistit, že uděláme všechno, co je v našich silách, abychom případ objasnili," dodal Fritsch s tím, že k pochybení vedl "řetěz nešťastných okolností".

Spolková země Horní Rakousy, kde Freistadt leží, chce, aby se případu věnovalo i státní zastupitelství.

Stejná chyba se stala v roce 2010 i v nemocnici ve městě St. Johann in Tirol. Tehdy tam 90leté ženě také amputovali nesprávnou nohu a o několik dní později i tu, která byla k amputaci původně určená.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz