Zahraničí

Příšerný omyl: Pacientovi v Rakousku amputovali pravou nohu místo levé

Příšerný omyl: Pacientovi v Rakousku amputovali pravou nohu místo levé
Zdroj: Profimedia

Lékaři z nemocnice v rakouském Freistadtu se dopustili strašlivé chyby. Místo levé nohy 82letému pacientovi amputovali pravou. Muž teď musí na operaci znovu, přijde tak o obě hohy. Nemocnice se za omyl omluvila.

Pacient bojuje s několika chorobami zároveň, jedna z nich mu zasáhla i nohy. Levou tak silně, že amputace byla nevyhnutelná. Před zákrokem ale někdo z personálu nemocnice udělal chybu a jako určenou k operaci označil pravou nohu 82letého muže.

O případu informoval portál Salzburger Nachrichten. "Ve čtvrtek jsme při výměně obvazu zjistili, že se stal tragický omyl způsobený lidskou chybou," uvedla nemocnice ve Freistadtu v prohlášení.

"Rádi bychom se pacientovi veřejně omluvili," řekl primář chirurgie Norbert Fritsch. Ošetřující lékařka se nechala na vlastní žádost vyřadit ze služby. Muž se však s omluvou pravděpodobně nespokojí. Čeká ho totiž další operace, během které mu doktoři amputují správnou nohu. Nakonec tak přijde o obě.

Související obsah

"Chceme všechny ujistit, že uděláme všechno, co je v našich silách, abychom případ objasnili," dodal Fritsch s tím, že k pochybení vedl "řetěz nešťastných okolností".

Spolková země Horní Rakousy, kde Freistadt leží, chce, aby se případu věnovalo i státní zastupitelství.

Stejná chyba se stala v roce 2010 i v nemocnici ve městě St. Johann in Tirol. Tehdy tam 90leté ženě také amputovali nesprávnou nohu a o několik dní později i tu, která byla k amputaci původně určená.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz