Domácí

Kamion zůstal zaklíněný pod mostem u Olomouce, dálnice byla neprůjezdná

Kamion zůstal zaklíněný pod mostem u Olomouce, dálnice byla neprůjezdná
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Vážná nehoda zablokovala ve čtvrtek dálnici D35 u Olomouce. Náraz do mostu zdemoloval kamion. Zraněného řidiče museli z kabiny vystříhat.

U obce Velký Týnec u Olomouce se na dálnici D35 stala vážná dopravní nehoda. Kamion tu nedaleko obchodního centra Olympia narazil do mostní konstrukce. Ta kabinu úplně zdemolovala. Vevnitř ale rovněž zůstal zaklíněný řidič.

Na místo dorazili hasiči, policisté i zdravotníci. Hasičům se muže podařilo z kabiny vyprostit. Třiadvacetiletý cizinec byl poraněný a stěžoval si na silnou bolest nohou. Olomoučtí hasiči jej předali do péče zdravotníkům.

Související obsah

​Příčinu nehody policie zatím vyšetřuje, muž se v době nehody ale zřejmě plně nevěnoval řízení.

Kvůli silnému nárazu se i vysypal náklad z přívěsu na dálnici. Ten se rozsypal přes celý jízdní pruh.

Nehoda zkomplikovala dopravu. Na dálnici se tvořily kolony. V úseku z Ostravy na Mohelnici byla dálnice stále uzavřena, v protisměru byl pak průjezdný pouze levý jízdní pruh. "Objízdná trasa vede přes EXIT 276 směr Olomouc nebo nájezd na silnici I/55 na Přerov," řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Provoz byl obnoven kolem 18. hodiny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz