Nehoda

Dálnici D35 ještě neotevřeli a už se stala vážná nehoda. V nemocnici skončil muž

Dálnice D35 u Opatovic nad Labem na Pardubicku ještě ani není otevřená a už se na ní stala první nehoda. Boural dělník, který si nevšiml složených betonových obrubníků. Kolize byla vážná, muž skončil v nemocnici.

Všechno se připravuje na velkou slávu. První zhruba dvanáctikilometrový úsek dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů má být otevřený v polovině prosince, takže se dodělávají protihlukové stěny a na vozovce už je asfalt, po kterém se ale stále nedá jezdit 130 kilometrů v hodině. Jde o stavbu a interní předpis zakazuje vozidlům přesáhnout rychlost 10 kilometrů za hodinu.

Přesto se včera večer v těchto místech stala první dálniční nehoda. Postaral se o ni pracovník stavební firmy, který se svým osobním vozem narazil do složených betonových tvárnic. Vylétly airbagy, auto je rozbité a škoda je 150 tisíc korun.

Související obsah

​Aby vozidlo po nehodě ještě nevzplálo, postaraly se o odpojení baterie dvě hasičské jednotky, a to z Hradce Králové a Pardubic, které navíc pomáhaly zdravotníkům muže ošetřit. Ještě než řidič putoval na záchranářských nosítkách do nemocnice, dala mu policejní hlídka dýchnout. Ukázalo se, že opilý nebyl.

Policie ale kolizi nevyšetřuje jako nehodu. I když jde o dálnici, pořád je v režimu stavby, takže jde zatím o škodní událost a jediné, co bude úřady zajímat, je, zda nedošlo k porušení bezpečnostních předpisů.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události