Univerzita

Slezská univerzita v Opavě znovu truchlí. Zemřel další mladý pedagog

Slezská univerzita v Opavě znovu truchlí. Zemřel další mladý pedagog
Pedagog Zdeněk Remeš | Zdroj: Slezská univerzita v Opavě

Slezská univerzita v Opavě se loučí s dalším pedagogem. V neděli zemřel ve věku 47 let Zdeněk Remeš, který vyučoval na Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu. Univerzita o tom informovala na svých webových stránkách.

Po ztrátě pedagoga a básníka Radka Glabazni, který zemřel letos v červenci po těžké nemoci ve věku 41 let, se Slezská univerzita v Opavě loučí s dalším pedagogem. 

"Hluboce zarmouceni oznamujeme, že v neděli 28. listopadu nás navždy opustil kolega Zdeněk Remeš. Odešel ze života plného síly a elánu ve věku 47 let, kdy jej během pár dnů přemohla zákeřná nemoc," uvedla univerzita na svém webu. 

Remeš působil jedenáct let na Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu. "Vždy jsme oceňovali jeho pracovitost, tvořivost a poctivý přístup ke studentům i kolegům. Gastronomie nebyla jen jeho prací, ale i koníčkem," popsali pedagoga jeho kolegové.

Související obsah

Podle kolegů Remeš svým studentům předával bohaté zkušenosti, které nasbíral v Česku a v zahraničí. "Byl pedagogem, který na sobě nepřestával pracovat a gastronomické trendy dokázal umně aplikovat i do výuky," vzpomínali kolegové a doplnili, že byl upřímný, přátelský a kdykoliv ochotně každému pomohl. 

"Zdeněk žil sám, ale nikoliv osaměle. Smrt jej krutě zaskočila v době, kdy byl pevně rozhodnutý své pracovní tempo zklidnit a užívat si klidnějšího života plného cestování a zážitků," uvedli Remešovi kolegové a dodali, že poslední rozloučení s ním se uskuteční 4. prosince v 11 hodin v Malé obřadní síni ve Slezské Ostravě.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz