Zahraničí

V Itálii prodávají domy za euro. Muž popsal, v jakém jsou stavu

V Itálii prodávají domy za euro. Muž popsal, v jakém jsou stavu
Zdroj: Getty Images

Italské městečko Biccari před nedávnem nabízelo možnost koupit v obci dům za úplný pakatel. Zájemci si mohli některé domy koupit dokonce i za euro. Muž, který tak učinil, se teď podělil o to, jaké to tam je.

Koupě levné nemovitosti u moře v Itálii je atraktivní nabídkou pro mnoho lidí, a to zejména se stále rostoucím počtem italských měst, které v posledních měsících nabízí domy v havarijním stavu za opravdový pakatel. Naposledy tak učinilo Biccari, které nabízelo domy dokonce za jedno euro, což není ani 30 korun.

Za prodejní akcí stojí starosta města Gianfilipp Mignogny snažící se tak zachránit rodnou obec před úpadkem. Počet obyvatel Biccari totiž neustále klesá, a to z důvodu častého odchodu mladých lidí za prací do větších měst nebo zahraničí.

Související obsah

​Celý projekt měl ale malý háček, zájemci museli nejdřív složit kauci, která jim bude vrácena poté, co svůj nový dům opraví a zabydlí.

Stojí koupě takového domu ale opravdu za to? Argentinec s italskými kořeny Mariano Russo je jedním z těch, kteří se pro koupi rozhodli. "V domě se dá normálně žít. Budeme možná muset opravit jenom rozvody vody a topení a možná opravit některé podlahy," svěřil se pro CNN Russo, který si v Biccaru koupil dvoupodlažní domek.

Související obsah

Argentinec si koupi domu velmi chválí. "Struktura domu je pevná, i když je to starý dům, na stěnách není žádná plíseň a střecha je v perfektním stavu," dodal.

Podle CNN je však základem najít si toho správného agenta, který vám prodej domu ve městě zajistí. Na takového narazil další spokojený kupec, a to důchodce z Německa Rolf Bauer, který si v obci pořídil třípatrový dům s velkým sklepem a balkónem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz